Meghan Markle’ın Gelinlik Tasarımcısı Konuştu

Prens Harry ile Meghan Markle Düğünden Kareler

İngiliz Kraliyet ailesinin prensi olan Harry , geçenlerde hayatını Amerikalı oyuncu ve model Meghan Markle geçtiğimiz günlerde peri masalı gibi bir düğünle dünya evine girdiler.

Öncelikle genç çiftlere bir ömür mutluluk dilerken, hiç vakit kaybetmeden Meghan Markle ‘ın gelinliği hakkında detayları sizlerle paylaşalım, istedik.

Meghan Markle ‘ın gelinliği tasarlayan tasarımcı Clare Waight Keller , bir taraftan gelinlik tasarımı ile ayrıntıları paylaştı. Bir taraftan da Meghan Markle ile nasıl bir çalışma içerisinde olduğunu bizlerle paylaştı.

Meghan Marke ‘ın Gelinliğinin Ayrıntıları

Oldukça modern, sade ve bir o kadar şık bir gelinlik tercih ettiğini söyleyebiliriz. Hemen gelinlik hakkında birkaç küçük detayı sizlerle paylaşalım.

Göz alıcı bir şekilde gelinliği incelediğimizde gelinliğin yaka kısmı için kayık yaka tercih edildiğini görmekteyiz. Kollarına baktığımızda dirseklerin altına uzanan kol detayları göze çarpmakta. Bel kısmı oturan ipek bir gelinlik görmekteyiz.

Meghan Markle ‘ın gelinliği tasarlayan Clare Waight Keller , gelinliğin küçük bir ekip tarafından Paris’ te dikildiğini söyledi. Gelinliği hazırlayan ekip gelinliği kimin için diktiklerini bilmiyorlarmış.

Duvaktaki Özel Anlam 

meghan markle gelinlik modeli

Gelinlikte göze çarpan diğer bir ayrıntı ise 5 metreyi bulan ipek tülden yapılan duvak oldu. Duvağı dikkatli bir şekilde incelediğimizde çiçek ayrıntıları göze çarpıyor. Tasarımcı Keller , duvakta yer alan çiçeklerin özel bir anlamı olduğunu belirtiyor. Bu çiçeklerin anlamı nedir, diye sorulduğunda, Keller şöyle bir açıklama yapıyor.

Prens Harry ve Meghan İngiliz Milletler Topluluğu’ çalışacağı için bu görevi o günlerine eklemek istemiş. 53 ülkeden çiçek ve sembolleri duvağa işlediğini belirti. Bu fikre gelin hanımında bayıldığını sözlerine ekledi.

Tacı Kraliçeden Emanet

İngiliz Tasarımcı Keller ‘den gelinlik hakkında bu detayları aldıktan sonra gelinliği tamamlayan diğer küçük ayrıntıları da hemen sizlere paylaşalım.

meghan markle gelinlik taçı

Gelinlik Taçsız Olmaz 

1932 yapımı olan taç pırlantalar ile kaplı. Bu arada taç Kraliçe Mary’ e ait.  Kraliçe Elizabeth tarafından Meghan ‘a emanet olarak verilmiş.

Gelin Çiçeği Oldukça Özel

meghan markle'ın gelin çiçeği

Gelin çiçeği olmadan olmaz, der gibisiniz. Hemen gelin çiçeği ile ilgili küçük bir ayrıntıyı da sizlerle paylaşalım. Gelin çiçeğini oluşturan tüm çiçekler bizzat Prens Harry tarafından Kensington Sarayının bahçesinden toplanmış.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?