Mikonos’un Davetkar Villalarını Gördünüz mü ?

Mikonos’un Davetkar Villaları

Tatil için rotasını Mikonos’a çeviren farklı bir mekanda tatilini geçirmeyi düşünenler için muhteşem villa alternatifleri.

Fonda romantik ada manzaraları, uzun kumsal plajları, turkuaz mavi bir deniz Yunanistan’da tatil tanıtımını yapabiliriz. Yaklaşık 1000 ada arasında günümüzde yalnızca 277 tanesi yaşamakta. Popüler adalar içinde en çok tercih edileni ise Mikonos diyebiliriz.

Mikonos’u diğer adalardan ayıran özellikler arasında şunları sayabiliriz. Kendine özgü bir efsanesi, ikonik tarzda beyaz boyanmış kübik yapılar, hem gece hem gündüz hayatı ile bambaşka bir şöhreti peşinden sürüklemekte. Otel konaklamalarından sıkılanlar için Mikonos, küçük bir cennet sayılabilir. Bu adada minimalist Yunan tarzını rahatlıkla deneyimleyebilmek için dilerseniz villa kiralayabilirsiniz. Her bir villa dekorasyon açısından da oldukça başarılı örnekler sunmakta.

Villa Tre Sorelle

villa tre sorelle resimleri

Panormos bölgesinde yer alan zarif ve art deco tarzı üç yatak odalı, 2 banyolu villa , gelen konukları için birçok imkan sunmakta. Bu villanın dekorasyonunda beyaz ve pastel renkler hakim. Dekorasyon çizgisini ahşap mobilyalar, seramik ve ahşap parke kaplı zemin tamamlamakta. Bu arada ebeveyn yatak odasında banyoda mevcut.

Mina One Villa

mykonos lüks villalar mina one villa

Tatilden eve döndüğünüz zaman uzun süre aklınızdan çıkartamayacağınız mekanlardan biri. Adanın güneybatısında bulunan Mina One Villa, geleneksel Akdeniz tarzı ile yatıştırıcı ögelerin iç içe girdiği bir mimariye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu villanın albenisini artıran diğer bir ayrıntı ise çekici ve serin atmosfere, jakuzili çakıl taşı yüzme havuzun bulduğu dış mekanın katısı.

Kastro Villa

mykonos kiralık villa kastro villa

Büyülü manzarası ile sizi etkisi altına alacak bu villa, Mikonos’un Kastro bölgesinde bulunmaktadır. Göz alıcı 14 villa, doğal taş ve deniz canlıları ile süslenip, renkli suların aktığı özel duşlar gibi lüks ayrıntılar ile zenginleştirilmiş. Gün içerisinde sakin bir zaman dilimi geçirmek isteyenler için havuzun hemen yanı başında Kanofi Sofa’dan romantik gün batımını seyredebilirsiniz. Gün batımı vaktinde gökyüzü kırmızıya boyanırken, romantik bir şekilde mum ışığı ile aydınlatılmış havuz başında akşam yemeğini yemek, bir şeyler yudumlamanın zevki de bir başka oluyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?