Hızlı ve Kolay mı Zayıflamak İstiyorsunuz ?

Diyetisyen Andaç Yeşilyur'tan Hızlı ve Kolay Kilo Vermenin Formülü

Kimimiz tatile çıkacağımız için kimimiz düğün hazırlığında olduğumuz için kimimiz ise pandemi sürecinde aldığımız kiloları biran önce vermek için birçok hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermenin peşine düştük. Tabi bir taraftan hızlı bir şekilde kilolarımızdan kurtulmaya çalışırken bir taraftan da sağlığımızdan olmamak gerekir. Bu nedenle de işin uzmanından yardım almak her zaman için iyidir.

Bir taraftan sağlımızı korumak, bir taraftan da kısa bir süre içerisinde ideal kilomuza varmak için sevgili Diyetisyen Andaç Yeşilyurt‘un nasıl hızlı ve ve kolay şekilde kilo verebiliriz, önerilerini sizler ile paylaşmak istedik.

Diyetisyen Andaç Yeşilyurt’da göre hızlı ve kolay kilo vermenin formülü öncelikle doğru formülü seçmek olduğunu belirtiyor. Kendimize ” acaba biz bu kiloları neden aldık, yada nasıl aldık ” diye sorduğumuzda yanlış beslendiğimizden dolayı kilo aldığımızın farkına varıyoruz. Bu durumu tersine çevirmek için ilk yapmamız gereken süreci tersine çevirmek yani doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye başlamalıyız. Sağlıklı bir şekilde beslenmeye başladığımız taktirde kilolarımızdan hızlı bir şekilde kurtulduğumuzu göreceğiz.

✔ Gerçek Dışı Hedefler

Diyette başlarken yaptığımız en büyük hataların başında gerçek hedefler bırakmıyoruz. Mesela 1 hafta için 2 kilo ,1 ay içinde 10 kilo vermeyi hedeflemek gibi. Buna benzer şekilde kendimize hedefler bıraktığımızda ve hedeflere ulaşmadığımız zaman hayal kırıklığına uğrayıp, hemen motivasyonumuzu düşürüyoruz.

✔ Doktora Danışın

Herhangi bir diyette başlamadan önce bir doktor kontrolünden geçmelisiniz. Belki kilo vermenize engel bazı hormonal bir dengesizlik yada herhangi bir sağlık problemi olabilir. Eğer bir sorun varsa önce bu sorunları düzeltmeli. Sonra size uygun bir diyet yapmalısınız.

✔ Sağlıklı ve Doğru Bir Beslenme İçin

Sağlıklı ve doğru bir beslenme planında hep protein hem sebze hem karbonhidrat hem de yağların dengeli bir şekilde olmalı.

Şimdi sevgili Diyetisyen Andaç’ın bizler ile paylaşmış olduğu örnek listeye bir göz atalım.

hızlı ve kolay zayıflama programı

Hızlı ve Kolay Kilo Vermek İçin Örnek Liste

Kahvaltı

Sabah kahvaltılarında mutlaka 1 yumurtaya yer verin. Yumurta sizi gün boyu tokluk hissini uzatmaya yardımcı olacaktır.

Yumurtanın yanında 1 dilim peynir, 6 tane zeytin, 1 dilim ekmek, mevsimine uygun yeşillik, domates ve salatalıkla güne başlayabilirsiniz.

Ara Öğün

Kuru meyve, ceviz, fındık, badem gibi dilerseniz ara bir öğün yapabilirsiniz.

Öğle ve Akşam Yemekleri

Öğle ve akşam yemeklerinde protein ve sebze olarak ayırabilirsiniz. Yada ikisinin karışımını doğru porsiyonlarda bir arada tüketebilirsiniz.

Sevgili arkadaşlar, sağlıklı beslenme ve diyet hakkında yeni bilgiler öğrenmek için dilerseniz You tube kanalında Diyetisyen Andaç Yeşilyurt’dun Diyetisyen Mutfağı‘na göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Konu : Diyetisyen Mutfağından Tarifler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?