Mis Kokulu Dezenfektan Bitki Yağları

Dünyayı etkisi altına alan sağlığımızı tehdit eden Corono Virüsünden korunmak için başta antivirüs olmak üzere antibakteriyel ürünler almaktayız. Dezenfektan ürünler aradığımız bugünlerde sizlere farklı alternatif sunmak adına kendine özgü ferah kokusuyla rahatlatacak olan dezenfektan özelliğe sahip bitki yağlarından bahsetmek istiyoruz.

Limon Yağı

limon yağının faydaları

Antiseptik özelliğinin yanı sıra enerji veren kokusuyla bugünlerde gündemden düşmeyen limon yağı ile başlayalım. Bugünlerde popülerliği iyice artmaya başlayan limon yağının içerisinde C Vitamini , kalsiyum, mineral ve potasyum bulunmaktadır. Bu yağ , baş ağrısı, mide bulantısı gibi şikayetlere iyi gelir. Ayrıca baş ağrısı, boğaz ağrısı ve astıma da iyi gelmektedir. Limon yağını şu şekillerde kullanabilirsiniz. Avucunuzun içine birkaç damla bu yağdan damlatarak vücudunuza masaj yapabilirsiniz. Bir kasenin içine sıcak su bırakıp, içine de birkaç damla yağ damlatıp odanıza bırakabilirsiniz.

Lavanta Yağı

lavanta yağının faydaları

Bugünlerde kendinizi stres altında hissediyorsanız, uykuya rahat geçemediğiniz düşünüyorsanız lavanta yağı bu konuda size yardımcı olacaktır. Bunların yanı sıra öksürük, astım, soğuk algınlığı, boğaz enfeksiyonlara karşı yardımcı olmaktadır. Göğüs, sırt ve boyun kısmınıza sürebilirsiniz.

Okaliptüs Yağı

okaliptüs yağının faydaları

Son dönemlerde ismini sık sık duymaya başladığımız okaliptüs yağı antibakteriyel aynı zamanda antivaral özelliğe sahip olan bu yağ, solunum yollarını arındırıp ve rahatlama özelliğini bulunmaktadır. Eğer burnunuz tıkanık ise, burun ve ağzınızın arasında kalan bölgeye bu yağdan sürebilirsiniz. Yada bir kasenin içine sıcak su koyup, içine birkaç damla bu yağdan damlatıp, soluyabilirsiniz. Sinüzite bağlı baş ağrınız var ise okaliptüs yağını masaj yağı olarak kullanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?