Orman Meyveli Şekersiz Tart Yapmaya Ne Dersiniz ?

Fit Tatlı Tarifi

Yazımızın ulaştığı herkese aşk tadında mutlu bir pazar diliyoruz. Bu pazar sevdiğimiz kişi küçük bir tatlı jest yapmak adına, biz soluğu mutfakta aldık. Sizde sevdiğiniz kişiye tatlı bir güzellik yapmak adına mutfakta bize eşlik edebilirsiniz.

Pazar kahveleriniz hazır ise, hem diyetinize eşlik edecek, hem de sevdiğinizi mutlu edecek birbirinden lezzetli orman meyvelerin muhteşem görüntüsü ve rengi ile tadı damağınızda kalacak olan orman meyveli şekersiz tart yapımına başlıyoruz.

Orman Meyveli Şekersiz Tart

orman meyveli şekersiz tart tarifi

Gerekli Malzeme Listesi

? 5 yemek kaşığı bal

? 100 gr tereyağı

? 200 gr tam buğday unu

? 350 gr frambuaz

? 350 gr böğürtlen

Hazırlanışı

? Tartımızı hazırlamaya başlamak için ilk etapta mutfak robotunun içine unu ve tereyağını bırakıp, bir güzel karıştırıyoruz. Daha sonra karışımı derin bir kabın içine aktarıyoruz.

? Karışımın içine balı ekleyip hamur haline getirmek için hafifçe bastırıyoruz.

? Daha sonra hamuru streçleyip 30 dakika buzdolabında dinlendiriyoruz.

? Orman meyvelerini bir tencerenin içine bırakıp, kısık ateşte hafif koyulaşıncaya kadar pişirip, ardından soğumaya bırakıyoruz.

? Hamuru buzdolabından çıkartıp 2 tane yağlı kağıdın arasında bırakıp, merdane yardımı ile inceletiyoruz. İnceltmiş olduğumuz hamuru tart kalıpların içerisine yerleştiriyoruz.

? Hamurun kabarmasını önlemek adına , çatal ile delikler açıyoruz. Daha sonra hamurun üzerine yağlı kağıt koyup, 180 derecelik fırında, 15 dakika pişiriyoruz. 15 dakika sonra üzerinden yağlı kağıdı alıp, hamur kızarana kadar tekrar fırında pişiriyoruz.

? Fırından çıkarttığımız tartı oda sıcaklığında soğumaya bırakıyoruz.

? Oda sıcaklığında soğuyan tartın ortasına meyve püresini döküp, ağzı açık şekilde oda sıcaklığında kıvamı sertleşene kadar dinlenmeye bırakıyoruz.

? Tartı servis edeceğiniz sırada dilerseniz rendelenmiş ceviz ve çikolata serpiştirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?