Pantone Renkleri İle 2021’e Hazırlanıyoruz

Pantone Renk Enstitüsü , New York Moda Haftasından ilham alarak, her yıl olduğu gibi bu yılda Pantone Moda Renk Eğilim Raporunu hazırladı ! Şimdi sizlere 2020 kış renklerinin neler olduğu ve önümüzdeki yazın trend renklerin neler olduğunu söylüyoruz. Hazır mısınız ?

Pantone Renk Enstitüsü uzmanların görüşüne göre 2020 kışında klasik renkler ön planda olacak. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl yapılan moda haftalarından sonra, dünya genelinde pandemi süreci başladı. Bu sürecin başlamasından dolayı, artık sokak stili yerini ev konforuna uygun ürünlere bırakmış durumda. Şuan için renk modasının bir yöne gitti yok ama şuan için bunları eve uydurmanın gerekli olduğu bir dönemdeyiz.

Her beğeniye hitap eden zamansız, yaratıcılığa teşvik eden renkler, hem soğuk hem sıcak kontrastları ile dikkat çekiyor.

2020 Sonbahar – Kış Renkleri

Amberglow, parlak bir sonbahar rengi olan bu renk, kendine güveni ve yaratıcılığı ortaya çıkartıyor. Sonbaharın diğer bir rengi olan samba, ise enerjiyi yükseltme gücüne sahip.

pantone sonbahar renkleri 2020

Dekorasyon alanında rustik bir atmosfer oluşturmak için kumtaşı olarak da bilinen sandstone bu sezonun favori rengi. 2020 yılının rengi olan klasik mavi ise, yine dekorasyonunda huzuru ve sakinliği isteyenler için oldukça ideal bir renk.

pantone 2020 2021 kış renkleri

Green sheen, sarı ve yeşilin en parlak rengi olarak karşımıza çıkan bu renk iştahları kabartırken, rahatlama hissini ise rose tan rengi veriyor. Doğa ile iç içe öz güven hissini kışın veren renkler arasında ultramarine green yer alıyor.

İster kombinlerinizde ister evinizin dekorunda daha ağır ve güçlü bir duruş sergilemek isterseniz, renk tercihinizi fired brick yana kullanmalısınız.

2021 Yazının Renkleri

New York Moda Haftasından ilham alınarak Pantone’nin gözlemleri doğrultusunda belirlenen 2021 yaz renklerine baktığımızda cıvıl cıvıl, şimdiden yazın sıcak havasını, tatili ve eğlenceyi çağrıştırmakta.

Önümüzdeki yaz sıcaklığını yansıtacak ilk renk, altın portakal gibi canlı ama mat bir tona sahip olan marigold ve sonsuzluğun rengi gibi görülen açık havalardan ilham alınan gök mavisi ile şık bir kominde kontrast yaratacak ikili.

2021 yaz renkleri pantone

Yazın bronz teninize yakışacak en uygun renkler arasında burnt coral denilen bu renk , geçtiğimiz yıllarda trend olan mercan renginin biraz daha keskin hali. Çok sevdiğimiz tazelik hissinin kaynağı ise mint, yaz sezonunun favori renkleri arasında.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?