Pirinçle Yapabileceğiniz 4 Yüz Maskesi Tarifi

Pirincin cilt bakımı ve saç bakımı için bir bileşen olarak ne kadar şaşırtıcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Pirinç günümüzde birçok ticari cilt bakımı ve saç bakım ürününde kullanılmaktadır ve pirinci cilt ve saç için kullanmanın bir başka popüler yolu fermente pirinç suyu şeklindedir. Pirinç evde kolayca bulunabilir ve cilt bakım tariflerinizde kolayca kullanabilirsiniz. Basit malzemeler kullanılarak evde kolayca yapılabilecek pirinç yüz maskeleri mi arıyorsunuz ? Doğru yerdesiniz ! Aşağıda sizler için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz 4 pirinç yüz maskesi hazırladık.

4 Pirinç Yüz Maskesi

Pirinç Sütü Maskesi

Süper nemlendirici pirinç sütü maskesi yapmak için, sürülebilir bir macun yapmak için sadece 2 şeye ihtiyacımız var. Bunlardan biri süt diğeri ise pirinç unu.

Yeterli sütle 2 yemek kaşığı pirinç unu karıştırın.

Ciddi derecede kuru cildiniz varsa, bu tarifte yüksek yağlı süt kullandığınızdan emin olun.

Gerçekten iyice karıştırın ve yüz cildinize ve boynunuza kalın bir tabaka uygulayın ve birkaç dakika masaj yapın. Tamamen kurumasını bekleyin ve durulayın.

Bir nemlendirici veya düzenli cilt bakım rutininizle takip edin.

Fermente Pirinç Maskesi

Cildinizde akne mi var ? Cildiniz donuk mu ? Pigmentasyon ya da farklı bir cilt sorunuz mu var ? Şuana yaptığınız cilt maskelerinden herhangi bir fayda alamadınız mı ? O zaman birde bu cilt maskesini deneyin.

Fermente pirinç maskesi için yapmak için ilk önce yeteri kadar pirinci suda pişiriyoruz. Pişirmiş olduğumuz pirinci oda sıcaklığında 3 ile 4 saat bekletiyoruz. Daha sonra kalın ama sürülebilir olana kadar biraz su ile karıştırın. Bu maskeyi yüz cildinize ve boynunuza uygulayın ve durulamadan önce 20 dakika bekletin. Düzenli cilt bakım rutininizi takip edin.

Pirinç Yoğurt Maskesi

Pirinç ve yoğurt, cildinize parlaklık katmak ve cildinizi süper yumuşak hale getirmek için harika bir kombinasyon oluşturur. Tek yapmanız gereken, pirinç ununu kremsi bir macun yapmak için yeterince kalın olan bir yoğurt ile karıştıralım. Yüz cildinize kalın bir tabaka uygulayın ve birkaç dakika masaj yapın. 15 ila 20 dakika bekletin ve durulayın. Ardından cildimize nemlendirici sürelim.

Pirinç Aloe Maskesi

Cilt tonunu eşitlemeye ve akne ve pigmentasyonla savaşmaya yardımcı olan sakinleştirici bir yüz maskesi yapmak için, 1 çorba kaşığı pirinç unu ve yeteri miktarda taze aloe vera jeli gerekir. Sürülebilir bir macun yapmak için her iki malzemeyi de karıştırın ve yüz cildinize ve boynunuza uygulayın. Durulamadan önce tamamen kurumasını bekleyin. Daha sonra cildimize uygun bir nemlendirici sürüyoruz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

  • Ev yapımı tariflerde daima organik malzemeler kullanın.
  • Herhangi bir doğal bileşen veya ürünü kullanmadan önce daima cildinizde küçük bir alerji testi yapın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?