Selülit Giderici 4 Altın Değerinde Tavsiye

Neredeyse son 6 aydır Covid- 19 salgından dolayı evden dışarı çıkamaz hale geldik. Evde kaldığımız süreç uzadıkça bir taraftan fiziksel aktivitelerimiz kısıtlanırken, bir taraftan da karbonhidrat içeren gıda tüketimiz de atmaya başladı. Bunun sonucunda da maalesef vücudumuzda hiç de görmek istemediğimiz selülitler kendini daha da belli etmeye başladı.

Bu istenmedik olumsuz durumdan kurtulmak için bazı önlemlerin alınması gerekir. Ne gibi önemler alabiliriz, diye soran sevgili takipçilerimiz için hemen altın değerinde tavsiyelerde bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Serpil Pırmıt önerilerini ve uyarılarını sizler ile paylaşıyoruz.

Selülit Nasıl Geçer Evde Çözüm

✔ Bol Miktarda Su Tüketmeye Devam Ediyoruz

su içmek selüliti giderir mi

Biliyorsunuz su tüketmek sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Yeteri miktarda su içtiğimiz takdirde vücudumuzda biriken toksinleri atarız, kilo vermemize yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır. Bu nedenle hem genel sağlığımız için hem de selülitlerden kurtulmak için günde en az 2 litre su tüketmeliyiz.

✔ Günde 10.000 Adım

yürümek selülite iyi gelir mi

Bir taraftan kilo vermek için, bir taraftan kan dolaşımızı hızlandırıp gözle görür şekilde selülitleri azaltmak için günde 10 bin adım atmak oldukça önemli.

✔ Kahve Tutkunları Kahveyi 2 Fincanla Sınırlı Tutun

kahve selülit yapar mı

Selülit oluşmasının nedenleri arasında kahve ilk sıralarda yer almakta. Kahve içerisinde bulundurduğu kafeinin yanı sıra kahve tüketimi sırasında içine eklenen krema, süt, şeker tatlandırıcı sebebi ile çay da tein içerdiğinden selülit oluşmasına neden olmaktadır. Kahve ve çayın yanı sıra gazlı içeceklerde içermekte olduğu yoğun şeker kafein nedeniyle selülitte yol açabilmektedir. Bu durumları göz önünde bulundurarak gün içerisinde kahve tüketimini 2 fincanla sınırlı tutmalısınız. Dilerseniz günde sadece 1 fincan şekersiz Türk kahvesi tüketebilirsiniz. Gün içerisinde tüketmekte olduğunuz çay miktarını da azaltıp, bitki çaylarını tüketebilirsiniz.

✔ Kuru Fırça İle Masaj Yapın

selülit için kuru fırçalama nasıl yapılır

Selülit görünümünü hafifletmek için kuru fırça ile masaj yapabilirsiniz. Kuru fırçalama masajı için ayak bileğinden kalp yönüne doğru her bir bacak için 4 – 5 dakika kuru fırçalama işlemi yapabilirsiniz. Yapacağınız bu kuru fırçalama masajı ile cildinizi daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Masaj yaparken fazla bastırarak yapmayın, cildiniz zarar görmesin. Günde 1 kere kuru fırçalama masajı yapmayı alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ederiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?