Sonbahar Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirleri

Küçük dokunuşlar yaparak, yaşam alanlarınıza mevsimsel dekorasyonlar yapabilirsiniz. Mevsimsel dekorasyonlar için öyle büyük bütçelerde ayırmanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey, doğadan yararlanarak, elinizin altındaki malzemeleri biraz hayal gücü ve biraz da elbecerinizle birleştirmek olacaktır.

Hem bu konuda sizlere ilham vermesi açısından hem de sonbahar temasına hitap edecek 2 kolay fikri sizlere sunuyoruz. Sizlerde bu fikirlerden yola çıkarak, kendi yaşam alanlarınıza küçük dokunuşlar yaparak, ev dizaynında estetik katabilirsiniz.

 Sonbahar Dekorasyonu 

sonbahar dekorasyon fikirleri

Öncelikle malzeme listemize göz atalım. Ardından bu malzemelerden yararlanarak evimize romantik bir sonbahar atmosferi oluşturacak olan dekorasyon yapımlarına geçelim.

 Sonbahar Dekorasyonu İçin Malzeme Listesi 

? Sararmış yapraklar

? Karton

? Balon

? Boya

? Yapıştırıcı

 1.Fikir Sonbahar Temalı Duvar Panoları

sonbahar temalı duvar panosu diy

Sonbahar esintilerini yaşam alanlarımıza yansıtmaya duvarlardan başlayabiliriz. Bunun için dikdörtgen şekilde bir kartona, kurumuş yapraklara birde boyaya ihtiyacımız olacaktır. Öncelikle dikdörtgen şekildeki kartonu boyayıp, istediğimiz şekilde yaprakları kartona yapıştırıyoruz. Sonra bu panoyu nerede görmek istiyorsak, o duvara asıyoruz.

 2.Fikir Dekoratif Sonbahar Mumlukları 

sonbahar yaprakları ile dekoratif mumluk yapımı

Romantizmden hoşlananlar için dekoratif mumlukların oldukça iyi bir fikir olacağını düşünüyoruz. Dekoratif mumluk yapmak için  boş bir kavanozun dışını sarı yapraklar yapıştırıyoruz. Kavanoz yerine alternatif olarak kullanmadığınız ayaklı bardaklarınız var ise o bardakları da kullanabilirsiniz. Sonra hasır iple bağlıyoruz. Daha estetikli bir görünüm elde etmek isterseniz hasır ip yerine farklı bir şey kullanabilirsiniz. Sonra içine kokulu mumları da yerleştirdiniz mi, dekoratif mumunuz hazır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?