Nasıl Kilo Alırım ? Diyetisyen Dilara Koçak

Diyetisyen Dilara Koçak'tan Kilo Almak İsteyenler İçin Tüyolar

Nasıl Kilo Alabilirim ?

Kilo Almak İçin Ne Yenmeli ?

Kilo Almanın Yolları

Eğer sizlerde zayıf olmaktan şikayetçiyseniz ve sağlıklı bir şekilde kilo almayı düşünüyorsanız, kilo alma konusunda sevgili Diyetisyen Dilara Koçak’ın önerilerine kulak vermenizi tavsiye ederiz.

Bildiğiniz gibi şimdiye kadar, nasıl zayıflayabilirim, daha ince nasıl görününebilirim, zayıflamaya yardımcı diyet yemeklerini sizlerle paylaşıyoruz. Tıpkı zayıflamayı düşünenler gibi, kilo almak isteyenlerde çoğunlukta.

Bizde bugün kilo almak isteyenlerin sesi olmak için kolları sıvadık ve bu konuda bizlere yardımcı olması açısından işin uzmanlarından olan Diyetisyen Dilara Koçak’ın bu konudaki önerilerini sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle neden kilo alamadığımızın nedenlerini araştırarak işe başlıyoruz. Bazı kişilerin ince görünmesinin kilo alamamasının nedenleri arasında şunlar yer alabilir ;

👉 Genetik faktörler

👉 Stres

👉 Belki çok yediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ama yediklerinizi kaleme aldığınızda aslında o kadarda çok yemediğinizi görebilirsiniz.

👉 Çok hareketli birisi olabilirsiniz.

👉 Eğer bunlardan biri yok ise mutlaka bir endoskopi uzmanına ve metabolizma uzmanına görülmekte fayda var.

Eğer endoskopi ve metabolizma uzmanını tarafından gerekli tetkik ve tahlil yapılıp, sonuçlar temiz çıktığı taktirde olay sadece beslenme ile ilgili ise o zaman beslenmenizde şu değişiklikleri yapabilirsiniz.

Diyetisyen Dilara Koçak’tan Kilo Almak İsteyenler İçin Öneriler

kilo aldıran kuru meyveler

👍 Boş sıvı alımlarınızı azaltın.

Yemekten önce ve yemekten sonra kalori içermeyen içecekleri tüketmeyin. Mesela yemek esnasında ve yemekten hemen sonra su tüketmeyin. Yemek sırasında kalorili içecekler tüketmeye özen gösterin. Meyve suyu ayran gibi.

👍 Yediklerinizi yazarak takip edin.

Bu sayede hangi besin grubundan ne miktarda tükettiğinizi daha iyi görebilirsiniz. Ayrıca ne kadar miktarda sıvı tükettiğinizde görebilirsiniz.

👍 Hem atıştırmalık olarak , hem de sağlıklı bir ara öğün olarak kuruyemiş ve kuru meyveler tüketmeye özen gösterin. ( kuru kayısı – kuru üzüm – kuru incir – badem – fındık – ceviz )

👍 Az ve sık yemeğe özen gösterin.

👍 Kaliteli kalori alın.

Aşırı yağlı, şekerli, kızartılmış yiyeceklerden uzak durup, yiyeceğiniz her besin içinde karbonhidrat – protein ve yağ olmasına dikkat edin.

👍 Kas kütlenizi artıracak egzersizler yapın.

Kilo alma ya da kilo verme ile ilgi aklınızdaki sorulara cevap bulmak için dilerseniz BURAYI tıklayarak, Dilara Koçak’ın diyet ile ilgili videolarına ulaşabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?