Yaz Makyajı İçin Gerekli Olan 3 Makyaj Makyaj Malzemesi

Abartıdan uzak, sade ve yaz mevsimine hitap eden etkileyici bir makyaj yapmak için bazı makyaj ürünlerine ihtiyacımız var. Yaz makyajı için hangi malzemelere ihtiyacınız var, biliyor musunuz ? Gelin, birlikte hem pratik bir şekilde yaz makyajı nasıl yapılır, hem de hangi ürünlere ihtiyacımız olduğuna bir göz atalım.

Doğal Yaz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Ballarım, makyaj yapmadan önce cildimizi makyaja hazır hale getirmemiz gerekir. Biliyorsunuz , sağlıklı bir cilde yapılan makyaj , her zaman için daha fresh görünmektedir. Peki, cildimizi makyaja hazırlamak için neler yapmalıyız, bir göz atalım. Ardından da yaz makyajı için gerekli olan makyaj ürünlerine göz atalım.

5 Adımda Cildinizi Makyaja Hazırlayın

  1. Cildinizi derinlemesine temizleyin
  2. 5 ile 10 dakika arası cildinize masaj yapın
  3. Cilt bakım maskesi uygulayın
  4. Cilt tipinize uygun iyi bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin
  5. Dudak bakımınızı ihmal etmeyin

Yaz Makyajı İçin Gerekli Olan Makyaj Malzemeleri

Şimdi gelelim, yaz aylarında makyaj çantamızda olması gereken malzemelere.

HD Fondöten

nyx professional makeup hd fondöten çeşitleri

HD fondöteni, diğer fondötenlerden ayıran en büyük özellik nedir ? İnce bir tabakaya sahip olmasıdır. HD fondöten, sanki yüzümüzde kalın bir tabaka varmış, gibi göstermiyor. Bu özelliğinden dolayı da özellikle yaz makyajı yaparken HD fondöten kullanmanızı öneriz.

Bronz Bir Ten İçin Bronzer

en çok tercih edilen bronzer

Özellikle yaz aylarında daha bronz bir tene sahip olmak isteriz. Bunun için iki yol var. Biri ya güneş ışınlarından yararlanarak bronzlaşmak. Ya da tenimize uygun bir bronzer tercih etmek. İkinci yolu tercih edenler için birkaç küçük tüyo verelim. Bronzeri uygulamak için şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz. Önce elmacık kemiklerinizin altına, şakaklarınıza, bir tık da alnınıza doğru son dokunuş olarak da, çene altınıza kontür uygulayabilirsiniz.

Aydınlık Bir Cilt İçin Highlighter

highlighter önerileri

Daha parlak, aydınlık ve ışıltı bir makyaj için highlighter yararlanabilirsiniz. Etkileyici bir görünüm için highlighter şu şekilde kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizden başlayıp üst kısma doğru, kaşlarınızın altına, dudağınızın üst kısmına bir tık da burnunuza sürmeniz yeterli olacaktır.

Bu uygulamalar sayesinde doğal, etkileyici ve ışıltılı bir yaz makyajı yapmış olursunuz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?