Yeni Saç Bakım Trendi Buhar Maskesi

Elseve Dream Long Buhar Maskesini Denediniz mi ?

Elseve Dream Long Buhar Maskesi ” ile saçlarınız daha hacimli ve daha parlak bir görünüme kavuşacak.

Kendiliğinden ısınabilen buhar maskeleri sayesinde saçların daha hacimli , parlak ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşmakta. Eğer henüz saç buhar maskeleri ile tanışmadıysanız, şuan için ayağınıza kadar gelen bu fırsatı değerlendirmek adına bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. 😉

Öncelikle bu yeni trendin ne olduğunu, nasıl uygulandığı üzerinde duralım, ardından bu ürünü bulabileceğiniz bir marka önerisinde bulunalım.

Nedir Bu Buhar Maskesi Trendi ?

Geçmiş zamana kadar saçlarımıza hacimlik ve dolgunluk kazandırmak adına saç tipimize uygun, şampuan, saç kremi ve saç maskelerinden yararlanıyorduk. Şimdilerde ise işin işine ısıyı da katıp, saçımızın bakımı için kullanmış olduğumuz besleyici ürünlerden daha fazla yararlanmaya başladık.

Saç Bakımında Isı Kullanımı Nasıl Olmalı ?

saç buhar maskesi nasıl kullanılır

Uzun yıllardan beri saç bakımı için ısı kullanıldığı bilinmektedir. Sizlerinde bildiği gibi en eski uygulamalardan biri saçımıza saç maskesini kullanıp , sıcak bir havlu ile saçımızı sarardık. Şimdi bu uygulama yerine buhar maskelerinden yararlanıyoruz. Bir besleyici balsam ve bone ile bu işlem daha kolay bir hale geldi.

Saçlarımıza bakım yaparken ısının gücünden faydalanmak oldukça önemlidir. Saçlarımız ıslakken , ısı ile birleşip, saç tellerinde bulunan kütiküller açılır. Bu sayede uygulamış olduğumuz saç ürünleri açılmış olan kütiküllerin içerisine etki ederek üründen en iyi sonucu almamıza yardımcı oluyor.

Peki, Buhar Maskesi Hangi Ürünler İle Yapılabilir ?

elseve dream long buhar maskesi

Buhar maskesi trendi kulaktan kulağa yayılmaya başladığı andan itibaren acaba hangi markanın ürününde bulabiliriz, diye hemen küçül çapta bir araştırma yaptık. Araştırmalarımızın sonucunda Elseve Dream Long Buhar Maskesi ile karşılaştık. Bu maskenin içerisinde yoğun besleyici balsam ve ısıyı hapseden kağıt bone bulunmakta.

Buhar Maskesini Nasıl Uygulamalıyım ?

Şuan için acaba bu maskeyi evde nasıl uygulayabilirim, şampuandan önce mi, yoksa sonra mı kullanılmalı , diye aklınızdan bir takım soruların geçtiğini görür gibiyiz. Hemen nasıl uygulayabileceğiniz konusuna değinelim.

? Elseve buhar maskesinin üst kısmından sağ üst ucundan çıkartıyoruz.

? Besleyici yoğun balsamı nemli ve taranmış olan saçlarımızın boy ve uçlarına sürüyoruz.

? Ardından saçlarımızı bir güzel toplayıp, tepeden topuz yapıyoruz.

? Paketin alt kısmının sağ kısmını çekerek açıyoruz.

? Boneyi çıkartıp bir güzel başımıza geçiriyoruz.

? Bone başımızdayken saç diplerimize nazikçe birkaç dakika masaj yapıyoruz.

? Bone saçımızda 10 dakika kalacak. Daha sonra saçlarımızı bol su ile iyice durulayarak buhar maske işlemimizi tamamlıyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?