Yeşilin Güzellik Sırları

Yeşil Bitkilerden Cilt Bakım Karışımları

Doğanın bize sunduğu güzelliklerden yararlanarak, saç ve cilt bakımınızda katkı da bulunacak maskeleri sizler için araştırdık. Doğanın binbir renkleri arasında bize huzur veren ruhumuzu dinlendiren yeşil rengini seçerek maske ve tonik tariflerini sizlerle paylaşıyoruz.

Salatalık

Yorucu bir günün ardından şöyle bir aynaya baktığınızda göz altı torbalarının oluştuğunu mu gördünüz ? O zaman hemen mutfağa geçip, güzel bir salatalık maskesi hazırlayarak, göz altı torbalarını yok ediyoruz. Biliyorsunuz salatalık tahrişi azaltan antioksidanlar ve flavonoidler içermektedir. Ayrıca salatalık suyu cilde estetik katıp, nemlendirmesine de yardımcı olur. Hemen tarifi paylaşalım.

Göz Altı Torbaları İçin Salatalık Maskesi

göz altı torbaları nasıl geçer bitkisel? 1 tane salatalık

? 1 kaşık yoğurt

Hazırlanışı

? Salatalığı bir güzel rendeleyip, bir kaşık yoğurtla iyice karıştırıp, yüzümüze sürüyoruz.

? Maske yüzümüzde 20 dakika beklettikten sonra yıkıyoruz.

Nane

Birçoğumuz cildimizde çıkan sivilce ve aknelerden şikayetçiyizdir. Peki sizlere bu şikayetlerinizden kurtulmanıza nane yaprakları yardımcı olacak, desek ne dersiniz ? Bir taraftan sivilce ve akne tedavinize yardımcı olmak adına, bir taraftanda gözeneklerinizi temizlemek adına yardımcı olacak, aynı zamanda saçlarınıza parlaklık katmak adına naneden yararlanabilirsiniz. Aklınızda bulunsun ; nanenin içeriğinde bulunan mentol, iltihabın ve kızarıklığın azalmasına yardımcı olur.

Sivilce ve Akneler İçin Nane Toniği

sivilce ve akneler için nane? İlk etapta nane yapraklarını kaynatıyoruz.

? Kaynattığınız su soğuduktan sonra tonik olarak kullanabilirsiniz.

? Sivilcelerin tedavisi için ise birkaç nane yaprağını ezip, gül suyu ile karıştırıyoruz.

?Hazırladığımız bu karışımı sivilceli bölgeye sürüp, 10 dakika beklettikten sonra, yıkıyoruz.

Yeşil Çay

Cilt temizliği ve tonik için yeşil çay oldukça etkili. Gücünü antioksidanlardan ve kafeinlerden alan bu bitki , cildinde  herhangi bir kızarıklık veyahut hassasiyet sorunu yaşayanlar var ise yeşil çay maskeleri yaparak cildi yatıştırabilirler.

Göz Altı Şişkinliği İçin Yeşil Çay

göz altı şişkinliği nasıl geçer yeşil çay? Buz küplerinin içine yeşil çay bırakın ve dondurun. Sonra bu buzlu yeşil çay küplerini göz altına bırakın. Kısa süre içinde göz altındaki şişkinliklerin indiğini göreceksiniz.

Yeşil Çaylı Tonik

? Demlenmiş yeşil çayı bir sprey şişenin içine doldurun ve soğutmaya bırakın. Hazırlamış olduğunuz bu toniği sabah akşam yüzünüze püskürtün. Düzenli uyguladığınız taktirde cildinizin kısa bir süre içine daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Misket Limonu

C vitamini yönünden oldukça zengin olan misket limonu aynı zamanda kolajen üretimi destekleyip, cildin esnekliğini artırmaya da yardımcı oluyor.

Yüz ve Boyun Nemlendirmek İçin Misket Limonu

misket limonun faydalarıBoynunuzu ve yüzünüzü doğal yollardan nemlendirmek istiyorsanız, şu basit yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır.

? 2 tane misket limonu bir güzel sıkıp, elde ettiğiniz limon suyunu yüzünüze ve boynunuza sürüp 10 dakika bekleyin. Ardından yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak haftada 3 kez uygularsanız kısa bir süre sonra bu bölgelerin nemlendiğini göreceksiniz.

Zeytinyağı

Saç bakımından tutunda, tırnak bakımına kadar en çok tercih edilen doğal ürünler arasında zeytinyağı ilk sıralarda yer almakta.

tırnak bakımı için zeytinyağıTırnak Etlerini Yumuşatmak İçin Zeytinyağı

Eğer tırnak etlerinizin sertliğinden şikayetçi iseniz, şu karışımı tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

? 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

? 1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

? Her iki yağı küçük bir kasenin içinde karıştırın.

? Hazırlamış olduğunuz bu karışımın tırnaklarınıza sürün.

? 5 dakika gibi kısa bir süre sonra tırnak etlerinizin ve ellerinizin yumuşadığını göreceksiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?