21.Yüzyılın Zayıflatan Yiyeceği ”Badem ”

Badem Zayıflatır mı ?

Bir yiyecek düşünün. Acıktığınız zaman acaba kilo yapar mı, derdi olmadan gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz bir yiyecek. Bu öyle bir yiyecek ki, lezzetli mi lezzetli, bir taraftan sizi tok tutacak, bir taraftan zayıflamanıza yardımcı olacak , bir taraftan da sağlığınıza katkı da bulunacak.

Hangi yiyecekten mi, bahsediyoruz. 21. yy zayıflatan en iyi yiyecekleri arasında yer alan bademden bahsediyoruz. Hem lezzetli, hem tok tutan hem de zayıflamanıza yardımcı olacak olan badem hakkında daha fazla bilgi edinmek için, konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Çiğ, kavrulmamış ve tuzlanmamış badem 21 yüzyıl zayıflatan yiyeceği olarak tarihe geçiyor. Yakın bir zamana kadar, yağlı tohumlar denilen grup içerisinde yer alan badem – ceviz – fındık – fıstık ve çekirdek kaliteli yağ asitleri sayesinde kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olarak bilinmekteydi. Yağlı olması açısından ve kalori değerinden yüksek olmasından dolayı kilo aldırabilir endişesinden dolayı hastalarına dikkatli bir şekilde tavsiye ettiklerini belirti.

Badem ; E vitamini, mineral , demir, çinko, kalsiyum yönünden oldukça zengindir. Bunların yanı sıra Ko enzimi Q 10 ve Omega 3 de bulunmaktadır. Bademin enzim ve yağ asidi kalp ve damar hastalıklarına karşı iyi gelmesinin yanı sıra yaşlanma sürecinde yavaşlattığını biliyor muydunuz ?

kilo vermek için badem

Kalp dostu bademin yakın zamanlarda Amerika ‘da yapılan bir araştırma sonucunda zayıflamaya da yardımcı olduğu ortaya çıktı. Amerika ‘ da yapılan araştırmaya göre fazla kilolarından kurtulup zayıflamak isteyen kişiler günde 17 tane badem yediklerinde kilo verdiklerini gözlemlenmiştir.

Zayıflamak İçin Bademi Nasıl Yiyeceğiz Diyenler için

? Badem alırken mümkünse kabuklu ya da kabuğu kolay kırılabilir , badem tercih edin.

? Çiğ, kavrulmamış tuzsuz badem tüketmelisiniz.

? Ara öğün olarak tüketmekte fayda var. Badem , az yağlı süt ya da ayran birlikte bir ara öğün oluşturabilirsiniz.

? Bir defa da 15 taneden fazla badem yemeğin. Dilerseniz çantanızda, ya da iş yerinizin çekmecesinde bulundurmak için 15’lik küçük paketler hazırlayabilirsiniz.

? Eğer yiyecek bir şey bulamazsanız badem sayısında biraz artış yapıp 50 tane bademi bir öğün olarak yiyebilirsiniz.

? Meyve menünüze bademi de ekleyebilirsiniz. Meyve ile birlikte yenilen bademler glisemik indeksi düşürmeye yardımcı olur ve bu da sizi daha fazla tok kalmanıza yardımcı olur.

Öneri bizden, uygulaması sizden .

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?