Baba Olmak İsteyenler Günde 2 Fincan Kahve İçin

İrlandalı bilim adamlarından erkeklere öneri ; günde 2 fincan kahve tüketin. Neden mi ? Ayrıntılar için bu konumuzu okumanızı öneririz.

Şu ana kadar kahve içmenin birçok faydasını görmüş ve duymuşsunuzdur. Yorgunluğu gidermekten tutunda, güzelliğe kadar birçok faydası vardır. Son yapılan araştırmaya göre kahvenin öyle bir faydası var ki, belki de şuana kadar, bu faydası pek bilinmiyordu.

Yakın bir zamanda İrlandalı bilim adamların yaptıkları araştırmalar sonucunda gün içerisinde tüketilen 2 fincan kahve baba olma şansını yarı yarıya artırıyormuş. Belfast Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre kahvenin içerisinde bulunan kafein spermleri olumlu yönde tetiklediği ortaya çıkmış. Bilim insanlarına göre kafein bir taraftan spermleri uzun süre aktif kalmasını sağlıyor, bir taraftan da daha hızlı harekete geçmesine de zemin hazırlıyor.

500 çiftin üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda kahve ve kafeinin doğurganlık üzerinde potansiyel bir etki olduğu ortaya çıkmış. Bu araştırmalar sonucunda şuan için üreme sağlığı açısından erkeklerin günde 2 fincan kahve içmeleri öneriliyor.

Güne iyi başlamak ve günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için kahve içmek iyi fikir.

Babalıkla ilgili ilginizi çekebilecek ” Baba Olmak İsteyenler İçin Padişah Macunu Tarifi ” konumuza da göz atabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?