Bahçenizi Yaz Mevsimi İçin Düzelendiniz mi?

Sonunda yaz geldik. Şimdi evimizin dış mekanlarının tadını çıkarma vakti. 🙂 Bugünlerde evinizin bahçesini yaz mevsimine uyarlamak için kolları sıvadıysanız, bu konuda sizlere ilham verecek olan bu konumuza göz atmanızı öneririz.

Yaz sıcaklarında , bahçenizin tadına doyasıya çıkarmak için öncelikle konfor ve rahatlık son derece önemlidir. Konfor ve rahatlığın yanı sıra görsel estetikte ilk sıralarda yer almakta. Birde dış mekanın oldukça kullanışlı hale getirmemiz gerekecektir. Şimdi gelin, birlikte yaz için adım adım dekore etmeye başlayalım.

Bahçe Mobilyalarında Yeni Trendler

2022 bahçe mobilya modellerine baktığımızda kolay temizlenebilen aynı zamanda dayanıklı ve fonksiyonel özelliklere sahip bahçe mobilyaların trend olduğunu görmekteyiz. Tıpkı yaşam alanlarımızın iç mekanlarında olduğu gibi dış mekanlarında da minimalizmin ön planda olduğunu görmekteyiz. Yani fonksiyonel özelliklere sahip az eşya ile dekorasyonumuzu tamamlıyoruz.

bahçe için katlanabilir masa sandalye modelleri siesta

Diyelim ki, bahçeniz istediğiniz kadar büyük ve geniş değil. Böyle bir alanı kullanışlı hale getirmek için minimalist bir çizgi oluşturabilirsiniz. Mesela katlanabilir masa ve sandalyeler tercih edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir oturma alanı oluşturabilmek için yapboz parçalar ile birleşebilen aynı zamanda ayrılabilen oturma grupları arasından seçim yaparak mekanınızda ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Yaz Bahçesi Dekorasyon Önerileri

Bahçeyi bahçe gibi yapan en önemli ayrıntılardan biri tabi ki, bitkilerdir. Bu ayrıntıdan yola çıkarak dış mekanınızın bir bölümünü küçük bir botanik bahçeye çevirmeye ne dersiniz ? Botanik bahçe oluşturmak için öyle büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Yapmanız gereken bakımı kolay, rahat yetiştirebileceğiniz saksı çiçekleri saksı bitkilerini tercih edebilirsiniz.

bahçe aydınlatması için fener modelleri amazon

Bahçe dekorasyonunda en önemli ayrıntılardan bir diğeri ise, mekanın aydınlatılmasıdır. Bahçenizi farklı materyaller ile aydınlatmak isterseniz gaz lambası yada fener tercih edebilirsiniz. Bu sayede dış mekanınızda daha loş aynı zamanda daha romantik bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : ” Balkon, Teras ve Bahçe İçin 3 Dekorasyon Çözümü

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?