Bu Yılın En Önemli 5 Kaş Trendi Belli Oldu

Bakışlarımızın daha anlamı, daha etkili olması bu yılın kaş trendlerine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

2022 yılının kaş trendleri nelerdir ? Hangi ünlü hangi kaç modellini tercih ediyor. Detaylar için konumuza göz atın.

2022 Yılının 5 Kaş Trendi

Kaş Transplantı

Şuana kadar gördüğümüz denediğimiz kaş modellerinden bir tık farklı olan, kaş transplantı özellikle Chrissy Teigen ile trend olmaya başladı. Sosyal medya üzerinden ( İnstagram ) sevgili takipçilerine paylaşmış olduğu bu süreçte şunları paylaştı . ” Saçımdan aldığım kıl köklerini kaşıma nakledeceğiz. ”

Kaşlarınızı Renklendirin

Renkli ve haraketli bir hayatınız mı var ? O zaman bu haraketli ve renkli hayatınıza kaşlarınızı da eklemek istemez misiniz ? Renkli kaşlar sayesinde, imajınıza fark katabilirsiniz. İster günlük hayatınızda, ister özel günlerinizde yaptıracağınız makyaj renkleri ile kaşlarınızı da renklendirerek güzel bir ahenk yakalabilirsiniz.

Tilki Gözler

ünlülerin kaş modelleri kaia gerber

Bu sezonun gözdesi olan tilki gözler aslında uzun süredir makyaj profesyonelleri tarafından kullanılan bir teknik. Tilki gözlerin nasıl yapıldığına kısaca bir değinelim. Bir bant yardımı ile kaşlar geriye doğru çekilmekte. Yapılan bu uygulama sayesinde göz ve yüz şekli değişmeye başlıyor. Tilki gözlere, Kendall Jenner ve Kaia Gerber ‘den aşinayız.

Kaş Laminasyonu

dua lipa kaş modeli

Bu sezonun en çok göreceğimiz kaş modelleri arasında kaş laminasyonu yer almakta. Kaş laminasyonu sayesinde kaşlarınız aylarca fırçalanmış gibi görünüme ve şekilli durmasına olanak sağlıyor. Bu uygulamayı kalıcı föne benzetebiliriz. Bu uygulamada öncelik, kaşlarımızı istediğimiz şekilde sabitleyip, belirli sabitleyici içerikle kalıcılığını sağlamaktır. Bu uygulamayı hangi ünlüler tercih ediyor, diye baktığımızda Dua Lipa ve Gigi Hadid görmekteyiz.

Tüy Gibi Kaşlara Ne Dersiniz ?

Biraz önce bahsettiğimiz kaş laminasyonun evde yapılmış versiyonuna tüy kaşlar diyebiliriz. Tüy kaşları evde nasıl yapabiliriz, diyenler için kısaca açıklayalım. Öncelikle kaşlarımızı yukarıya doğru fırçalıyoruz. Daha sonra kalem ile biraz doldurup, sabitliyoruz. Sonuç mu ? Hem doğal hem de anlamlı bakışlar elde etmiş oluyoruz.

Bu kaş modellerinden hangisi sizin favoriniz ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?