Kahve İle Hem Güzelleşin, Hem Evinizi Temizleyin !

Kahve İle Hem Güzelleşip, Hem de Evinizi Temizleyeceğinizi Biliyor muydunuz ?

Kahve İle Hem Güzelleşip, Hem de Evinizi Temizleyeceğinizi Biliyor muydunuz ?

Sabah rutinimizin vazgeçilmezi, keyfi dolu dakikalarımıza eşlik eden Türk kahvesiyle neler yapabileceğinizi biliyor musunuz ? Kahvenin telvesi ile peeling yapıp cildimizi ölü hücrelerden temizliyoruz. Peki, kahve ile başka ne yapabiliriz, gelin birlikte bir göz atalım.

İşte kahve ile yapabileceğiniz ilginç ve farklı yöntemlerden birkaçı.

Kahve İle Yapabileceğiniz 7 Farklı Yöntem

  1. Kahve Telvesi İle Cildinizi Peeling Yapın
kahve telvesinin cilde faydaları

Sabah kahvesini içtikten sonra, telvesini hemen elimize ve yüzümüze sürüyoruz. Telve ile yaptığımız peeling sayesinde cildimiz pul pul dökülüp, cildimizi ölü hücre derilerinden temizliyoruz.

İlginizi Çekebilecek Bir Konu : ”Cildinizi Ölü Derilerden Arındıran Kahve Peeling ve Maskesi

2. Yemeklerinize Farklı Bir Aroma ve İsli Bir Tat Katmak İstemez misiniz ?

Yiyeceklerinizi tatlandırmak, farklı bir aroma katmak için öğütülmüş kahve çekirdeği kullanabilirsiniz. Kuzu eti, daha eti ya da tavuk etinize isli bir tat vermek için et sosunuzun içerisine birkaç yemek kaşığı kahve eklemeniz yeterli olacaktır.

3. Elinize Sinen İstenmeyen Kokuları Gidermek İçin

Diyelim ki yemek yaptığınız sırada elinize soğan sarmısak kokusu sindi. Ya da balık temizlerken, balığın kokusu olduğu gibi elinizde sindi. Biran önce elinizden bu kokuları gidermek istiyorsunuz. Hemen bu konuda kahve telvesinden yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Yapmanız gereken şey, elinize ıslak kahve telvesi alıp, elinizi ve parmaklarınızı iyice ovalamak ardından da su ile durulamanız yeterli olacaktır.

4. Kokuları Denemek İçin Burnunuzu Temizlemek İçin Kahve Çekirdeğinden Yararlanın

Varsayalım ki, farklı notalara ait parfüm kokularını test edeceksiniz. Parfüm kokuları arasında farklı daha iyi algılamak için deneyeceğiniz her parfümden öne kahve çekirdeği koklayabilirsiniz.

5. Kahve Telvesi İle Çiçeklerinize Özel Bir Işıtlı Vermeye Ne Dersiniz ?

Kahve telvesinden yararlanarak bitkinizdeki toprağın etfarında var olan pH seviyesini düşürüp, renklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu nokta önemli bir hatırlama yapalım. Bunu yapmanız için bitkilerinizin daha fazla asiditeye ihtiyaç duymayacağından emin olmalısınız.

6. Organik Gübrelerinizi Zenginleştirmek İçin

Nitrojen açısından oldukça zengin olan kahveyi dilerseniz organik gübrenize de ekleyebilirsiniz. Organik gübrenizi zenginleştirmek için şöyle bir karışım oluşturabilirsiniz. 1 ölçü kahve, 1 ölçü taze biçilmiş çimen ve 1 ölçü yaprak iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı toprağınıza eklemeniz yeterli olacaktr.

7. Tıkanan Giderleri Temizlemek İçin

Evde en çok karşılaştıdığımız sorunlardan bir tanesi tıkanan giderlerdir. Giderleri temizlemek için farklı yöntemler yada gider açıcılar kullanmaktayız. Şimdi sizlere kahve ile yapabileceğiniz en az gider açıcıları kadar etki bir yöntem söyleyecem. Yarım çay bardağı bulaşık makinesi tuzunun içerisine kahve ekleyip, karıştırın. Bu karışımızı, gider döküp, üzerine bol bol kaynar su dökmeniz yeterli olacaktır.

7. Böcekleri Uzaklaştırmak İçin Kahveden Yararlanabilirsiniz

Kahvenin kendine has özelliklerinden biri de doğal ve etkili bir böcek kovucu olmasıdır. Böceklerin gelmesini engellemek için geldiği yerlere yada duvarlarınızdaki çatlak bölümlerine biraz kahve serpiştirin. Kendinizi böcek ısırıklarından korumak içinde dilerseniz kendinizde de kahve sürebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?