” Burak Çelik ” Hakkında Merak Edilenler

Burak Çelik kimdir ? Burak Çelik evli mi ? Hangi dizilerde oynadı ? Burak Çelik hakkında merak edilen her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fox tv ekranlarında yayınlanan Senden Daha Güzel dizisinin karizmatik oyuncu Burak Çelik’in hayatı, bugünlerde merak konusu oldu. Tabi, bizde siz sevgili takipçilerimiz için hemen araştırmaya başladı. İşte Burak Çelik hakkında merak edilenler.

Burak Çelik Kimdir ?

Yakışıklı, karizmatik genç oyuncu Burak Çelik, Ordulu bir babanın, göçmen bir annenin çocuğudur. 21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

burak çelik kaç yaşında

1.90 boyunda olan yakışıklı oyuncu, 83 kilo. Yengeç burcu olan karizmatik oyuncunun gözleri mavi, saçları kahverengi. Şuan için bekar. 😉

Best Model Of The World Birincisi

2013 yılında gerçekleşen Best Model Of The Turkey, ve aynı yıl katılmış olduğu gerçekleşen Best Model Of The World yarışmasına katılan Burak Çelik, birinci oldu. 42 ülkeden 56 modelin katılmış olduğu Best Model of The World yarışmasında ise “En İyi Erkek Model” seçildi. 

burak çelik neleri

Burak Çelik Hangi Dizilerde Oynadı ?

Ünlü oyuncunun hangi dizilerde oynadığı konusuna geçmeden önce oyunculuk kariyerinin nasıl başladığına kısaca bir değinelim. Çocukluk yıllarında aklının bir kenarında hep televizyon sektöründe içinde yer almak varmış. İlk başlarda bu konuyla ilgili herhangi bir girişimi olmamış. Bir gün babasının iş yerinde çalışırken, babasının yanına bir arkadaşı gelmiş. Arkadaşı babasına, Burak’ın ileride oyunculuk alanında başarılı olabileceğini söylemiş.

burak çelik oynadığı diziler

Oyunculuk alanında ilerlemek ve kendini bu konuda geliştirmek adına 2 ay boyunca Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde eğitim aldı. Daha sonra Dolunay Soysert, Ümit Çırak ve Ayşegül Aydın’dan oyunculuk dersleri alarak kendinizi bu konuda geliştirdi.

Şimdi gelelim, hangi dizilerde oynadığına. Sevgili Burak , oyunculuk kariyerine ilk olarak Karagül dizisinde Serdar karakterini canlandırarak, oyunculuk alanındaki ışığını yansıtmaya başladı.

Hayat Sevince Güzel dizisinde Barış karakteriyle başrollerde kendini göstermeye başladı.

Selim karakteri ile Söz dizisinde boy göstermeye başladı.

2019 yılında yayınlanan Sevgili Geçmiş dizisinde Mahir karakteriyle karşımıza çıktı.

Yıl 2020 gösterdiğinde Kuruluş Osman dizisinde Kongar karakteri ile sevenleri ile buluştu.

Bugünlerde ise başarılı ve karizmatik bir plastik cerrah olan Emir karakteri ile Senden Daha Güzel dizisinde sevenleri ile buluşuyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?