Romantik Bir Balayı Tatili İçin Yer Önerileri

Yaz mevsimini geride bırakıp, sonbaharı yaşadığımız bugünlerde düğün sezonunda yavaş yavaş sonuna yaklaşmaya başladık. Hayatlarını bir ömür birleştirmek üzere dünya evine adım atan sevgili çiftler, düğün için sonbaharın romantik atmosferinden yararlanmak istiyorlar.

Bir taraftan yeni evin dizaynı, bir taraftan nişan, kına ve düğün merasimi derken, bu tatlı yorgunluğu geride bırakıp, birkaç günlüğüne de olsa balayı yapmak isteyenler için birkaç önerimiz olacak.

Türkiye’nin Az Bilinen Balayı Yerleri

Eğer gözlerden uzak baş başa romantik dolu saatler yaşamak için yurtdışını değil de , yurt içinde bir yerlere gitmeyi düşünüyor ve Türkiye’de romantik balayı tatili için en ideal yerler neresidir, diye araştırıyorsanız, şuan da doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Adatepe

İlk olarak rotamızı Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin Küçükkuyu beldesinin , Kaz dağlarının yamaçlarında bulunan Adatepe köyüne çeviriyoruz. Eğer bir doğa aşığı iseniz, burası sizin için oldukça ideal diyebiliriz. Kuş seslerin eşliğine yeni bir güne hatta yeni bir hayatta uyanmanın keyfini doyasıya yaşayacağınız bu yerde doğada romantik yürüyüş yapmanın keyfine, organik gıdalar sağlığınızda koruyabilirsiniz.

Ayvalık

Şimdide Balıkesir’in en batısından Ege Denizi kıyısına uzanan Ayvalık’ta soluğu alıyoruz. Yazın farklı bir güzellikte olan bu şirin yer sonbaharda daha farklı bir güzellikte oluyor. Oksijenin bol olduğu, birbirinden güzel plajların yer aldığı Ayvalık’a bir giden bir daha gitmek istiyor.

Sapanca

yurt içinde balayı yapılacak 5 yer

Sonbahar ve kışın en ideal tatil beldesi ya da balayı yapılacak yer neresidir, diye soracak olursanız, sizlere manzarasıyla fotoğraflara eşlik edecek olan yer Sapanca’yı öneririz. Sapanca Gölün’ün etrafında bir taraftan eşsiz doğa manzarasını seyrederken, bir taraftan da meşhur kahvaltıların tadını çıkartabilirsiniz.

Kalem Adası

eylülde tatil yapılacak yerler

Ege’nin incisi İzmir ve çevresini tanımış birçok beldesi turistlik yerleri vardır. Ama çok az kişi İzmir’in incisi Kalem Adası bilir. Yeryüzünde bir cennet bahçesi diyebileceğimiz nadir yerlerden biridir Kalem adası. Ana karadan uzak, meraklı bakışlardan ırak, huzurun, mutluluğun, aşkın ve romantizmin doya doya yaşandığı bir cennet diyebiliriz.

Arsuz

Son olarak rotamızı Akdeniz’e doğru çevirip, balayı için soluğu antik liman kenti olarak tabir edebileceğimiz Arsuz’da alıyoruz.  Akdeniz’in masmavi suyunun Hatay’a doğru uzandığı tüm ihtişamını yansıttığı yer olan Arsuz güneşin, kumun, denizin ve eğlencenin tadını doyasıya yaşamak isteyenler için biçilmiş bir kaftan diye biliriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?