Cildiniz İçin Kuru Fırçalama Tekniğinin 5 Faydası

Şimdi daha genç görünme zamanı ! ” Nasıl ” mı ? Tabi ki ; kuru fırçalama sayesinde ! Cildimize uygulayacağımız kuru fırçalama tekniği sayesinde hem ölü hücrelerden arınacağız, hem selülitlere dur diyeceğiz. Genç, parlak ve daha canlı bir cilde sahip olmaya hazır mısınız ?

Kuru Fırçalama Nedir ?

Sert kıllı bir fırça yardımı ile vücuda uygulanan bir tür masaj tekniğidir. Peki bu masajın bize faydası nedir ? Cildinize uygulayacağınız kuru fırçalama teknikleri sayesinde ölü hücrelerden arınmış olursunuz. Kan dolaşımınızı hızlandırarak selülit oluşumunu engellemiş olursunuz.

Kuru Fırçalama Nasıl Yapılmalı ?

  • Öncelikle ayaklarımızdan başlayıp, dairesel hareketler ile yukarıya doğru çıkıyoruz.
  • Cildimizin hassas bölgelerine daha az bastırıyoruz.
  • Tüm vücudumuzu fırçaladıktan sonra mümkün oldukça duş alıyoruz.
  • Duşun ardından vücudumuzu nazikçe kurulayıp, doğal bitkisel yağı dairesel hareketler yaparak vücudumuza sürüyoruz.

Kuru Fırçalamanın Faydaları

Şimdi gelelim, kuru fırçalamanın vücudumuza sağladığı faydalara.

1.Ölü Hücrelerden Arınma Zamanı

Vücudunuz kuru ise doku eşitsizliğinden de şikayetiniz var ise, kuru fırçalama tekniğinden yararlanabilirsiniz. Kuru fırçalama tekniği sayesinde cildinizi ölü hücrelerden arındırmış olursunuz. Aynı zamanda yenilenmiş ve canlanmış bir cilde sahip olursunuz.

vücudu fırçalamanın faydaları

2.Kan Dolaşımını Hızlandırır

Cildinizi uygulayacağınız kuru fırçalama dokusu sayesinde kan dolaşımınızı hızlandırmış olursunuz. Kan dolaşımının hızlanması sayesinde, metabolik atıklar azalır. Hızlanan hücreler yenilenmeye başlar. Böylelikle hem kendinizi daha enerjik hissedersiniz, hem de daha genç bir cilde sahip olmuş olursunuz.

3.Selülitlere Veda Etme Zamanı

Vücudunuza uyguladığınız kuru fırçalama tekniği sayesinde kan dolaşımınızı hızlandırmış olacaksınız. Bu hızlandırma sonucunda da selülitleriniz de azalmaya başlayacaktır. Vücudunuzu fırçaladığınız zaman cilt altında yer alan sert yağ depoları yumuşamaya başlıyor. Böylelikle yağ molekülleri daha sistematik bir şekilde konumlanmasıyla selülit görünümde azalma oluyor.

4.Gözeneklerinizi Temizlemeye Hazır Mısınız ?

Kuru fırçalama tekniği sayesinde mekanik eksfoliasyon ile vücudunuzdaki fazla yağı, kiri temizlemiş olursunuz. Aynı zamanda gözenekleri de derinlemesine arındırmaya yardımcı olur. Bu sayede pürüzsüz ve nefes alan bir cilde sahip olursunuz.

5.Stresten Uzaklaş ve Rahatla

Kendinizi çok stresli hissettiğinizde biraz olsun rahatlamak isterseniz cildinize kuru fırçalama teknikleriyle nazikçe masaj yapabilirsin. Stresten uzaklaşmak için sessiz, sakin ve loş bir ortama geçin. Alın elinize kuru fırçanızı vücudunuza masaj yaparak fırçalayın. Yaptığınız bu masaj sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak ve enerjinizin yükseldiğini göreceksiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?