Cildinizi 5 Bakım Ürünü İle Bahara Hazırlayın

Kış mevsiminin soğununa maruz kalan cildimizi bahara hazırlıyoruz ! Soğuk havanın etkisinden dolayı, cildinizin kaybettiklerini geri vermek aynı zamanda cildinizi bahara ve yaz sıcaklığına hazırlamak için size 5 bakım önerisinde bulunmak istiyoruz.

Ciltte Bahar Temizliği İçin 5 Bakım Önerisi

Öncelikle Sıfırdan Başlıyoruz

skinceuticals ce ferulic cilt için antioksidan

Sevgili ballarım, biliyorsunuz, kış aylarında hava daha fazla kirli oluyor. Bu kirli havadan dolayı cildimiz ister istemez, birçok zararlı etkenler ile karşılaşıyor. Soğuk ve kirli havadan dolayı, cildimizin dokusu bozulabiliyor. Ayrıca toksinlerin birikimiyle de bazı cilt problemleri yaşayabiliyoruz. Bu durumdan dolayı hem cildimizi toksinlerden temizlemek hem de cilt dokusunu yenilemek için bahar temizliğimize antioksidan ile başlamalıyız.

Cildinizi Derinlemesine Arındırın

origins clear improvement active charcoal mask

Bir taraftan soğukluğun etkisi, bir taraftan kirli havanın etkisinden dolayı, gözeneklerimizde bir tık daha fazla tıkanmalar olabiliyor. Tabi, bunun sonucunda da cildimizin yorgun görünmesine neden olan akneler oluşmaya başlayabiliyor. Bu olumsuz görünümden kurtulmak için cildimizi derinlemesine temizlememiz gerekir.

Cildinizi Kuru Dokulardan Arındırın

clarins one-step gentle exfoliating cleanser with orange extract

Ballarım, kış mevsiminde cildimizde meydana gelen en büyük sıkıntılardan biri, sizlerinde tahmin ettiği üzere kurumuş bir cilttir. Bir taraftan cildimizi kurulluktan kurtarmak aynı zamanda bahara hazırlamak için bakım rutinimize eksfoliasyon yapan bir ürün kullanmalıyız. Düzenli olarak kullanacağımız bu ürün sayesinde bir taraftan doku eşitliğini sağlayacak, bir taraftan da cildimizi arındırıp, tazelenmesine yardımcı olacaktır.

SPF İle Cildinizi Güçlendirin

dermalogica pure light spf 50

Biliyorsunuz, yazın güneş bir tık daha yüzümüzü göstermek istiyor. Bu noktadan yola çıkarak, SPF oyununu, kış mevsimine kıyasla yaz mevsiminde biraz daha güçlendirmemiz gerekir. Bu konuda bizim size önerimiz, hem makyaj bazı olarak kullanabileceğiniz hem de geniş spekturumlu ve yüksek faktörlü bir koruyucu tercih edin.

Cildinizde Oluşan Lekelerden mi Şikayetçisiniz ?

the inkey list glycolic acid toner

Cildinizde oluşan lekelerden kurtulmanın tam zamanı ! Biliyorsunuz, güneş ışınların etkisiyle lekeler artmaya daha meyilli oluyorlar. Bu durumu engellemek için rutin olarak cilt yapınıza uygun güneş koruyucusu kullanmalısınız. Güneş koruyucusunu desteklemek adına cilt renginizi eşitleyecek serumda kullanmalısınız. Ayrıca glikolik asitli peeling ürünlerinden de destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : ” 7 Adımda Yazlık Cilt Bakımımızı Yapıyoruz !

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?