Cildinizi Geçiş Mevsimlerine Hazırlayın

Cildinizi Geçiş Mevsimlerine Hazırlamak İçin Öneriler

Yaz sıcaklıklarını gün gün geride bırakıp, sonbaharın serintisini hissetmeye başladığımız bugünlerde cildimizi geçiş mevsimine karşı hazırlama zamanı !

Gün geçtikçe kısa günler yaşamaya başladığımız yazın sıcak nemli havasının yerini sonbaharın kuru ve soğuk havasına bıraktığı bu zaman diliminde cildimizde mevsim değişimine bağlı olarak bazı değişmeler olmaya başlamıştır. Değişen mevsimlere bağlı olarak cildimizde nem ve sıcaklık oranına göre farklı sorunlar yaşayabilmektedir.

Farkındaysanız bugünlerde sonbaharın soğukluğu ve rüzgarına da bağlı olarak cildimiz daha kuru hale gelmeye başladı. Bir taraftan cildimizin nem dengesini korumak , bir taraftan da cildimizi mevsim değişiklikliğine hazırlamak için cilt bakım dolabımızda yenilik yapmanın tam zamanı !

Cildinizi Geçiş Mevsimlerine Hazırlamak İçin Tüyolar

✔ Daha Yoğun Nemlendiriciler Tercih Edin

en iyi yoğun nemlendirici estee revitalizing supreme
Estee Revitalizing Supreme

Kuru ve soğuk günleri yaşamaya başladığımız bugünlerde daha ağır ve yoğun nemlendirici kremler tercih etmelisiniz. Cildinizin nem oranı artırmak için hyalüronik asit, seramik ya da doğal yağ içerikli kremler tercih edebilirsiniz.

Bizim Size Önerimiz : Estée Lauder Revitalizing Supreme Çok Amaçlı Yoğun Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici Krem

✔ Göz Çevresi Bakımı

en iyi göz çevresi bakım kremi extra eye repair cream bobbi brown
Extra Eye Repair Cream Bobbi Brown

Göz çevresinin hassas bir yapıya sahip olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda sonbaharın sonbaharın kuru havası özellikle bu çevrede kendini daha çok belli etmekte. Yüzünüzün geneli için daha yoğun nemlendiriciler tercih ederken göz çevresi için ayrı ürünler tercih etmelisiniz. Yaz bitiminde şöyle bir göz çevresini incelediğiniz zaman koyu halkaların kendini iyiden iyiye belli ettiğini, ince çizgilerde artışın olduğunu gözlemlersiniz. Sonbaharda göz çevresi bakımı için peptit, kafein yada amino asit içerikli bakım ürünlerini deneyebilirsiniz.

Bizim Size Önerimiz : Extra Eye Repair Peptit İçerikli Krem

✔ C Vitamini İhmal Etmeyin

Yaz aylarının popüler içerikleri arasında yer alan C vitamini sonbahar ve kış ayları içerisinde ihtiyaç vardır. Anti – aging etkisi ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran C vitamini aynı zamanda cildiniz doğal bariyerlere karşıda korumaktadır. Ayrıca C vitamini cildinizin nem oranı dengelemenin yanı sıra aydınlık ve genç bir görünüme de kavuşmasını sağlar.

c vitamini içerikli tonik pixi vitamin c tonic
Pixi Vitamin C Tonic

Bizim Size Önerimiz : C – Vitamini Aydınlatıcı ve Canlandırıcı Tonik

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?