Cilt ve Saç İçin ”Yeşil Kil Maskesi” Yapıyoruz

Yeşil kil, hem cilt hem de saç için pek çok faydası olduğu için güzellik bakımı için değerli bir mineraldir . Hangileri onlar? Evde kil maskesi nasıl yapılır ?

Maske tariflerine geçmeden önce beyaz kil, yeşil kil ve pembe kil arasında ne gibi farklılıklar olduğuna kısaca bir değinelim.

Yeşil kil, Beyaz kil ve Pembe kil Arasındaki Farklılıklar Nelerdir ?

Yeşil kil , mineraller ve eser elementler açısından doğal olarak zengin olan volkanik bir kayadır . Kozmetik alanında en çok kullanılan yeşil kil , illit kil veya havalandırmalı yeşil kil gibi farklı türleri vardır.

? Yeşil kil, beyaz kilden daha fazla mineral içerir, daha fazla antitoksik ve yeniden dengeleyici etkiye sahiptir ve ayrıca daha yüksek bir emme gücüne sahiptir. Yağlı , akneli ve genişlemiş gözenekli ciltler için tavsiye edilir.

? Beyaz kil, ( veya kaolin) ise daha az agresiftir ve hassas cilde sahip olanlar için tavsiye edilir , toksinleri ve ölü deri hücrelerini yok ederek yaşlanmayı önler.

? Son olarak , yeşil kil ve beyaz kil karışımından gelen ve özelliklerini miras alan pembe kil, pembe rengini demirin varlığına borçludur. Arındırıcı ve detoksifiye edici özelliklerine ek olarak kil, özellikle kuperoza ve kızarıklığa eğilimli hassas ciltler için uygundur. Aslında cildin rengini iyileştirir ve sakinleştirici ve canlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Yeşil Kilin Cilde Faydaları Nelerdir ?

Arındırıcı , yeniden mineralleştirici, yenileyici , detoksifiye edici yeşil kilin saf olmayan ciltler için birçok faydası vardır.

Gerçekten de tüm kirleri doğal olarak yok eder ve bu nedenle karma, yağlı ve akneli ciltler için şahane bir kaynaktır.

?Gözenekleri sıkılaştırır

? Sebum salgısını düzenler

? Siyah noktaları ortadan kaldırır

? İyileştirmeye yardımcı olur

? Parlak cilt etkisini azaltan parlama önleyici etkiye sahiptir.

? Akne ile savaşmaya yardımcı olur

Yeşil Kilin Saça Faydaları Nelerdir ?

Yeşil kilin saç üzerinde de mükemmel sonuçları ve faydaları vardır . Aslında saç derisini arındırır ve yeniden dengeler, bu nedenle yağlı saçlara sahip olanlar için harikadır. Aynı zamanda dermatit yada kuru kepeğin neden olduğu kaşıntıyı yatıştırır ve tüm ciltte tazelik hissi verir.

? Saç derisini arındırır

? Sebum salgısını düzenler

? Kepeğe karşı savaşır

Şimdi gelelim, hem cildinize hem de saçınıza uygulayabileceğiniz yeşil kil maskesinin tarifine.

Evde Hazırlayabileceğiniz Yeşil Kil Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler

✍ 2/3 yeşil kil

✍ 1/3 amba tozu ( dilerseniz ısırganotu tozu kullanabilirsiniz )

Hazırlanışı

? 2 malzemeyi iyice karıştırıp, hem cildimize hem saçımıza uygulayabiliriz.

Hafta 1 kez uygulayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?