Duvar Dekorasyonunuza Estetik Katacak 4 Öneri

Hiç kendinizi evinizin boş duvarına bakarken bulup ve sadece “ee…” diye düşündünüz mü? Ara sıra kendimi böyle düşünürken, bulduğum olduğunuzu , der gibiniz. İlk etap da duvardaki bu boş alanı doldurmak size çok zor gelebilir, özellikle de boşlukları hiç bitmiyorsa ve yanlış dekoru hareket ettirmekten endişe ediyorsanız.

Tam bu noktada izninizle biz devreye girmek istiyoruz. 😉 Bitkilerle çok ihtiyaç duyulan canlılığı ekleyin, oturma odanızda harika görünecek sıradan ev eşyalarıyla bazı sanat projeleri yapın, hatta makrome örmeyi öğrenebilirsiniz.

Şuan için duvarlarınızı süsleyecek kendin yap fikirleri, gözünüzde büyüyor olabilir. Aman canım, şimdi kim uğraşacak bunlarla, diyebilirsiniz. Hiç canınızı sıkmayın ! Şimdi sizlere yaşam alanlarınızın duvar dekorasyonuna estetik katacak birbirinden şahane önerilerde bulunacağız.

Kadrajımdan Duvara Yansımalar

Çekimlerinizi anlatan bir duvar kağıdınızın olmasını istemez misiniz ? Sadece sizin kadrajınıza giren bir kareden, şahane bir duvar kağıdı yapabilirsiniz. Hem orijinal , hem de size özel bir duvar kağıdı tasarlamış olursunuz.

Duvarlarınızı Bir Fotoğraf Galerisine Çevirebilirsiniz

Tek bir sanat eseri hakkında karar veremiyorsunuz; belki küratörlüğünde bir galeri karışımını tercih edersin? Duvarınızın bir sanat galerisi ekranı gibi görünmesini sağlayın.

Asimetrik ekran tasarımı, çerçeveler eşit büyüklükte, aynı renkte ve aynı arka plana sahipse, eşit uzaklıkta bir ızgara boyunca yerleştirilirse zenginleştirilir.

Bununla birlikte, hile yapın ve eklektik bir füzyon için zıt ölçeklerdeki çerçeveli fotoğraflar, resimler ve illüstrasyonlardan oluşan rengarenk bir ekiple karıştırın.

Doğal Vurgularla Duvara Hareketlilik Katın

Büyük bir sanat eseri tek başına bazen düz görünebilir.

Odanın yüksekliğini artırmak için duvara yaslanmış büyük bir tablo gibi uzun bir şeyle başlayarak, yandan bir sandalye koyun.

Sahneye biraz derinlik katmak için bir kitap yığınının üzerine sarkıt lamba veya yanındaki bir vazo ekleyin. Benzer bir etki oluşturmak için farklı bir kurguda oluşturabilirsiniz.

Saksılarınızı Duvara Asmaya Ne Dersiniz ?

Bitkilere karşı büyük bir ilginiz mi var ? Eğer yanıttınız ” evet ” ise, size şahane bir önerimiz var. Dekoratif saksılardan muhteşem bir duvar dekorasyonu yapmaya ne dersiniz ? Dekoratif saksılarınıza yerleştireceğiniz canlı çiçekler sayesinde hem duvarlarınız farklı bir görsel estetik kazanacak, hem ruhunuza hitap edecek. Bizce denemeye değer, ya sizce ? 😉

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?