En Yaratıcı Küçük Oda Dekorasyon Önerileri

Yoksa sizin evin odaları da mı küçük ? Merak etmeyin, bu konuda yalnız değilsiniz ! Özellikle çocuğunuzun odası ya da yatak odanız küçük ise bu dekorasyon önerilerimize mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Efendim, birçok küçük odaları dekorasyon etme konusunda dertliyiz. Şimdi bu derdinizi derman olacak bazı ipuçlarını sizler ile paylaşacağız. Bu ipuçlarını değerlendirdikten sonra odanızın eskisinden daha büyük, ferah, aydınlık ve kullanışlı olduğunu bizzat gözleriniz ile göreceksiniz. ?

Küçük Oda Dekorasyonu Püf Noktaları

İlk adım olarak odanımızın şöyle bir fiziksel özelliğine dikkatlice bakıyoruz. İkinci adım olarak da odayı daha verimli nasıl kullanabiliriz konusunda bölümlere ayırıyoruz. Daha sonra mobilyaların nasıl konumlandıracağımıza karar veriyoruz.

Şimdi konumuzu görseller ile daha da netleştirip devam edelim.

küçük odalar nasıl dekore edilir

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere çalışma masası hemen pencerenin önüne konumlandırılmış. Bu konumlandırma sayesinde hem gün ışığından daha fazla yararlanmış oluyoruz. Hem de oda daha ferah ve aydınlık görünmekte. İhtiyaç doğrultusunda bir kitaplık odada yerini almakta. Odadan tasarruf sağlamak hem de ekstradan depolama alanı elde etmek için çekmeceli ürünlere yer verildiğini görmekteyiz.

çatı katı oda dekorasyon örnekleri

Bu görsellimizde de bir çatı katının genç odası olarak değerlendirildiğini görmekteyiz. Gördüğünüz üzere renk seçimi olarak beyaz tercih edilmiş. Beyaz renk odaya ferahlık kattığını görebilmekteyiz. Odanın karanlıkta kalmaması için tavanda 2 pencere yapılmış. Böylelikle gün ışığının odaya girilmesi sağlanıyor.

küçük oturma odası dekorasyonu pinterest

Sıradaki dekorasyon önerimiz, küçük oturma odası yada küçük salon dekorasyonları ile ilgi. Salonunuz yada oturma odanız küçük ise bu alanları dizayn ederken şu ayrıntılara dikkat etmenizi öneririz. Öncelikle mobilya seçimine dikkat etmelisiniz. Mümkün oldukça ebat olarak fazla büyük ve görsel açıdan kaba bir görünümde olmayan mobilyaları tercih etmenizi öneririz. Renk konusuda ise tercihinizi mümkün oldukça açık ve sıcak renk gruplarından yana yapmanızı öneririz.

küçük oda dekorasyonu instagram

Son olarak birde aksesuar seçimine kısaca bahsedelim. Büyük oldukça mekanı kalabalık göstermemek adına fazla aksesuarlara yer vermemeye özen gösterelim. Aksesuar konusunda küçük bir öneride bulunmak gerekirse, size tercihinizi aynalardan yana kullanmanızı öneririz. Yalın ve şık bir duvar dekorasyonu için çerçevesiz ayna modellerine göz atabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?