Hangi Stil Seni Daha İyi Anlatıyor ?

3 Yeni Stil Akımı

Hepimizin hayata karşı bir duruşu, kendimize özgü bir ifade biçimimiz ve bir tarzımız vardır. Birçoğumuz için bu bir yaşam biçimiyken birçoğumuz içinde gelip geçici bir moda kavramıdır. Ne kadar kendimizi tanırsak, akabinde kendimizi daha iyi tanır, kendimize özgü bir tarzımız ve duruşumuz olur. Şimdi gelin birlikte sizi siz yapacak olan stilinizi en iyi şekilde yansıtacak olan bazı temel stil akımlarına göz atalım.

Dikkat Çeken Bazı Temel Stil Akımları

Gizemli Olmayı Seven Kadınları Tercihi : Gotik Giyim Tarzı

gotik giyim tarzı nedir

Gotik giyim tarzı 70’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Genelde gizemli takılmayı seven kadınların tercihi olan bu stil akımında şu unsurlar ön plana çıkmaktadır. Tül, dantel ve deri detaylar Gotik stilde öne çıkan unsurlar arasında yer almakta. İlk etapta gizemli olmak ön planda olsa da hüzünlü bir görüntü oluşturmak isteyenlerde tercihini bu tarzdan yana yapmakta. Bu stil için genel bir kombin oluşturmak istersek, şöyle bir kombin oluşturabiliriz. Siyah renkli parçalar ön planda, yüksek topuklu ayakkabılar ve abartılı makyaj bu stilin olmazsa olmazları arasında yer almakta.

Anı Yaşamayı Seven Kadınların Tercihi : Bohem Giyim Tarzı

bohem giyim tarzı

60’ların sonlarına doğru çıkan ve devam eden hayat tarzının bir sembolü olan Bohem Stili. Kelime anlamı olarak ” Carpe Diem ” Türkçe karşılığı olarak ” Günü Yakala ” yada ” Anı Yaşa ” olarak tanımlayabileceğimiz bu stil , özgür , rahat ve gezgin ruha sahip kadınların vazgeçilmez stilleri arasında yer almakta. Bu stilin temelinde fazla para harcamadan düşük bir bütçe ile kendini en iyi şekilde yansıtacak stili oluşturmaktır. Bohem giyim tarzı için şöyle bir kombin oluşturmak mümkün. Kombin parçalarda baharat renkler ön planda. Stilin vazgeçilmez parçaları arasında püsküllü süet ceketler , şapkalar, kovboy botlar ve çiçekli elbiseler.

Maskülen ve Androjen Giyim Tarzı

Genelde maskülen ve androjen giyim tarzı birbirine çok karıştırılan iki tarz diyebiliriz. Birbirinden farklı iki stili şu şekilde tanımlayabiliriz. Maskülen tarz da kadın kıyafetleri üzerinde erkeksi detaylar yer almaktadır. Bu tarzda kadınsı detaylar ağırlıktadır. Androjen tarz da ise direkt erkek kıyafetleri kullanılmaktadır. Bu tarz daha erkeksi görünmek isteyen aynı zamanda daha sert bir duruş isteyen kadınların tercihidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Moda Konumuz : Pantone İlkbahar – Yaz Modası Renk Trendleri 2020

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?