5 Adımda Dümdüz Bir Karına Sahip Olun !

Dümdüz Bir Karına Sahip Olmak İçin Neler Yapabiliriz ? Ayrıntılar için '' 5 Adımda Dümdüz Bir Karına Sahip Olun ! '' konumuza göz atabilirsiniz.

Hanımlar ve beyler ! Dümdüz bir karına sahip olmaya hazır mısınız ?

Malumunuz yaz sezonu yavaş yavaş açılmaya başladı. Bu yaz sezonu için bikiniler ve mayolara bakılmaya başlandı. Birbirinden cezbedici modelleri gördükçe sanki bazılarımız küçük bir of çekiyor gibi. Bunun nedeni de karın bölgesinin düz bir görünümde olmayışı. Hiç üzülmeyin ! Sadece 5 etkili yöntem ile kısa bir süre içinde istediğiniz o dümdüz karına sahip olabilirsiniz. Hazırsanız yöntemleri sıralamaya başlıyoruz.

Düz Bir Karın İçin Yapılması Gerekenler

Her Gün Bir Elma Yiyin

Düz bir karına sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak sebze ve meyve tüketmelisiniz.

karın düzleştirme

Hem bağışıklık sisteminizi güçlendirmek hem de lif alımını artırmak adına düzenli olarak her gün en az 2 en fazla 4 kere meyve , en az 2 en fazla 6 kere de sebze tüketmeye özen gösterin . Bunun için işe her gün bir elma yiyerek işe başlayabilirsiniz. Neden elma diye soracak olursanız, şöyle küçük bir açıklama yapabilirsiniz. Elmanın içerisinde kolesterolü azaltan pectin içermektedir.

Tuz Tüketimini Azaltın

Hem düz bir karına sahip olmak için hem de genel sağlığımız için tuz tüketimini azaltmalıyız . Unutmayın ; aşırı tuz tüketimi bazı bünyelerde fazla şişkinliğe neden olabilir. Diyelim ki, tuz alımını azaltamıyorsunuz. Bu konuda size önerimiz deniz tuzu kullanmanızdır. Neden diye soracak olursanız, çünkü deniz tuzunun içerisinde daha az sodium içermekte. Bu da şişkinliği azaltmakta yardımcı oluyor.

Gazlı İçeceklerden Uzak Durun

Düz bir karına sebep olmanın nedenleri arasında gazlı içecekler yer almakta. Bu nedenle mümkün oldukça gazlı içeceklerden uzak durun.

✔ Gece Geç Vakitlerde Yemek Yemeği Bırakın

Birçoğumuz gecenin geç vakitlerinde tam uykuya geçemeye hazırlandığımız vakitlerde kendimizi mutfakta, buzdolabının önünde bir şeyler atıştırırken bulabiliyoruz. Gece geç saatlerde yaptığımız bu kaçamaklar bize sabahı şişkin bir karın ile cevap veriyor. Bu durumun önüne geçmek adına uykuya geçmeden 2 yada 3 saat öncesi yeme ve içme olayını bitirmeliyiz.

✔ Tabi ki Su İçmeyi İhmal Etmiyoruz

Hem vücut nemimizi korumak, hem sağlığımız için hem de düz bir karına sahip olmak adına düzenli olarak her gün su tüketmeliyiz. Su tüketimi için şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz.

? Sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık su içerek güne başlayın.

? Yemek yemeden önce su için.

? Susuzluğu ve açlığı birbirine karıştırmayın. Bunu öğrenmenin en iyi yollarından biri her öğünden önce 1 bardak su tüketmektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konumuz : ” 1 Haftalık Düz Karın Diyeti ”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?