Kusursuz Cildin Sırrı ”Dermaroller ” Saklı

Dermaroller , Dermaroller Kullanımı , Kusursuz Bir Cilt

Cildinizde sarkmalar mı oluşmaya başladı ?

Göz çevresinde, çizgiler, kırışıklıklar, kaz ayakları ya da çukurlar mı oluşmaya başladı ?

Gözeneklerinizi tıkayan kirler, siyah noktalar, akne izleri canınız mı çıkıyor ?

Daha kusursuz bir cilde kavuşmanız için ihtiyacınız olan belkide ” Dermaroller ” dir.

Dermaroller Nedir ?

derma roller nedir

Son dönemlerde birçok ünlü cilt bakımı ve güzelliği için Dermaroller’ i tercih ediyor. Bizde güzellik alanındaki yenilikleri yakından takip hemen gözümüzü bu alette çevirdik, ve sizler için araştırdık.

Dermaroller ; cilde mikro kanallar açan döner bir silindir üzerine bulunan minik iğneciklerden oluşan mekanizmaya denir.

dermaroller kullanımı

Farklı bölgeler için iğne boyutları değişmektedir. Alın ve burun çevreniz için kullanmayı düşünüyorsanız , 0,05 – 0,5 mm arası olan iğne başlıklarını kullanmalısınız. Eğer dudak üstünde kullanacaksanız , 0,25 -1 mm arası, göz çevresi için kullanacaksanız da 0,25 mm iğne boyutlarını tercih etmelisiniz. Çene için 0,5 – 1 mm arası , yanak bölgesi içinde 0,5 – 2 mm arasında olan dermaroller ürünü seçmelisiniz.

Dermaroller Ne İşe Yarar ?

Bu aleti kullanarak cildinizdeki ölü hücreleri temizleyebilirsiniz. Cildinizde oluşmayan başlayan çukurlar, sarkmalar, renk eşitsizliğini gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda akne izleri içinde iyi gelir.

Dermaroller Nerelerde Kullanılır ?

yüz sarkması karşı dermaroller

Bu aleti , yüzünüzde kullanabilirsiniz. Yüz dışında selülitli bölgelerde, çatlak olan yerlerde ve dekoltede kullanılabilir.

Dermaroller Nasıl Kullanılır ?

Bu aletinin kullanımı oldukça basittir. Kolaylık evde kendinize uygulayabilirsiniz. Uygulama yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Öncelikle uygulayacağınız bölgenin çok iyi bir şekilde temizlenmiş olması gerek. Her uygulamadan önce dermarollerlerinizi mutlaka sterilizasyon solüsyonu ile temizlemelisiniz. İşlemi uygularken, dikey, yatay ve çapraz olarak aynı bölgede gezdirmeniz yeterli olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?