Limon Detoks Diyeti ile Zayıflamaya Hazır Mısınız ?

Yoğun yaşam temposu içerisinde bazen farkına varmadan kilo kontrolümüzü kaybedip, aşırı kilo alabiliyoruz. Kilo aldığımızı fark ettiğimiz andan itibaren de hemen nasıl hızlı kilo verebilirim , diye düşünmeye başlarız.

Eğer sizlerde şuan birkaç kilo fazla aldığınızı düşünüyor, ve bu kiloları biran önce verme derdinde iseniz, limon detoks diyetini deneyebilirsiniz. Limon detoks diyetinin nasıl yapıldığına geçmeden önce önemli bir hatırlatmada bulunalım. Hangi diyeti uygulamaya karar verirseniz verin, öncelikle aile hekiminize ya da doktorunuza danışın Doktorunuza danışmadan diyet yapmanızı tavsiye ederiz.

 2 Haftada 20 Kilo Verdiren Diyet 

Son dönemlerde en etkili diyet olarak bilinen 2 haftada yaklaşık 20 kilo verdiren limon detoks diyetinin bu kadar ön planda olmasının nedeni, bazı dünyaca ünlü kişilerin (  Beyoncé  ) bu diyeti uygulamasıdır.

 Limon Detoks Diyeti 

Bu diyette temel amaç ; vücutta oluşan serbest radikal ve toksinleri yok etmektir. Bir taraftan vücutta oluşan toksinleri temizlerken, bir taraftan da kilo kaybına yardımcı olur. Bu diyet, diğer diyetlere göre uygulaması daha kolaydır.

Limon detoks diyetinin nasıl yapıldığına geçmeden önce diyet hakkında birkaç ayrıntıyı sizlerle paylaşmakta fayda var. Bu diyet sadece 2 hafta uygulanmalıdır. 2 haftadan uzun bir süre uygulandığı an beklenmedik bazı durumlar ortaya çıkabilir.

Bu diyeti uyguladığınız sürece herhangi bir katı madde tüketmemelisiniz.

Uygulayacağınız bu diyet, bir taraftan sindirim sisteminizi temizlemeye yardımcı olurken, bir taraftan da metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur. Ayrıca vücudunuzdaki aşırı yağları eritmenize yardımcı olurken, bir taraftan da size enerji verir.

 Limon Detoks İçeceği Nasıl Hazırlanır ? 

👉 1 su bardağı su

👉1 çay kaşığı acı biber

👉20 – 30 ml taze sıkılmış limon suyu

👉 20 ml organik akçaağaç şurubu

Tüm malzemeleri sürahiye içerisine iyice karıştırın. İçeceğiniz hazır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?