Metabolizmanızı Hızlandıracak Doğal Tarifler

Doğal Tarifler İle Metabolizmanızı Hızlandırın

Sevgili hanımlar ve beyler, bir taraftan kilo vermenize yardımcı olacak bir taraftan da metabolizmayı hızlandıran doğal tarifleri sizler için bu konumuzda bir araya getirdik.

Hepimizin bildiği ama zaman zaman atladığı bir iki noktayı tekrar hatırlatıp, altını çizmekte fayda var. Bir taraftan sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve metabolizmayı hızlandırmak için hem sağlıklı ve dengeli beslenmeliyiz hem de spor yapmayı ihmal etmemeliyiz.

Bu önemli hatırlatmayı da yaptıktan sonra hemen kilo vermenize yardımcı olacak olan aynı zamanda metabolizmanızı biraz daha hızlandırmanıza yardımcı olacak doğal tariflere geçelim.

Metabolizmayı Çalıştırmak İçin Yoğurt Kürü

Metabolizmayı hızlandıracak en etkileyici tarifler arasında yoğurt kürü gelmektedir. Birazdan paylaşacağımız tarifi sadece haftada 2 kere yapmanız yeterli olacaktır.

yoğurt kürü metabolizmayı hızlandıran kürler

Bir taraftan sağlığınızı korumaya yardımcı olacak bir taraftan da kilo vermenize yardımcı olacak yoğurt kürünü hazırlamak için bir kase yoğurdun içerisine birer çay kaşığı ; toz tarçın, zerdeçal ve zencefil ekleyip, iyice karıştırıp tüketiyoruz. Yoğurtlu kürü akşam yemeğinden 2 saat önce tüketin. Uyuyana kadarda aralıklı 3 – 4 bardak su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Güne Cevizli Su İle Başlamanın Keyfini Yaşayın

Cevizin içerisinde bulunan aminoasit ve proteinler bir taraftan açık iştahınızı dengelerken bir taraftan da sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Diyet yolculuğunuzu bir tık daha hızlandırmak adına güne cevizli su ile başlayabilirsiniz.

cevizli suyun faydaları

Cevizli su hazırlamak için bir gece öncesinden oda sıcaklığında 1 su bardağının içine 1 tane tam ceviz bırakın ve sabaha kadar bekletin. Sabah uyandığınızda aç karnına cevizi yeyip, üzerine suyunu için. Daha sonra doyurucu bir kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz.

Sağlıklı Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Tarçınlı Süt

Yapılan bazı araştırmalar sonucunda tarçının metabolizma hızını yükseltildiği ortaya çıkmıştır. Bu sonuçlardan yola çıkarak damak zevkinize hitap edecek tarçınlı süt tüketerek, sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz.

metabolizma hızlandırıcı tarçınlı süt

Sadece iki malzeme ile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz diyet listesine ekleyebileceğiniz tarçınlı süt hazırlamak için ; bir su bardağı sıcak sütün içerisine bir çay kaşığı toz tarçın ekleyip, iyice karıştırmanız yeterli olacaktır. Ara öğün olarak tüketebileceğiniz tarçınlı süt yağ yakımına yardımcı olurken bir taraftan da iştahınızı dengeleyecektir.

Detoks İçin Limonlu Su

Metabolizmanızı biraz daha hızlandırmak adına günde 1 litre limonlu detoks suyu tüketebilirsiniz. Gün içerisinde saat başı tüketeceğiniz 1 bardak limonlu detoks suyu aynı zamanda ödem söktürmeye de yardımcı olur.

metabolizmayı hızlandıran limonlu detoks suyu tarifi

Detoks suyu hazırlamak için oda sıcaklığındaki 1 litre suyun içerisine 1 tane ince dilimlenmiş limon, bir avuç içi kadar maydanoz ya da dilerseniz taze nane ekleyin. 1 gece bekletmiş olduğunuz detoks suyunu sabah uyandığınızdan itibaren saat başı 1 bardak tüketin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?