Vintage Çiftlik Evi Stili Nasıl Dekore Edilir ?

Eski çiftlik evi dekor stili, günümüzde evler için en popüler görünümlerden biridir. Bu büyüleyici stil, evinizin dekoruna birkaç temel tasarım öğesi eklenerek elde edilebilir.

Vintage Çiftlik Evi Dekor Tarzı Nedir? Nasıl Yapılır ?

Kırsal kesimdeki çiftlik evinize vintage bir cazibe katmak istiyorsanız, vintage çiftlik evi stili harika bir seçenektir. Vitange çiftlik ev dekorasyonunda , antika ahşap mobilyalar, eski baskılar ve posterler gibi eski dekorun birçok unsurunu birleştirir ve bunları tipik çiftlik evi iç tasarımıyla harmanlar.

Eski çiftlik evi görünümünü elde etmenin anahtarı, uyumlu ama eklektik bir görünüm yaratmak için farklı öğeleri karıştırıp eşleştirmektir. Örneğin, antika bir şifonyer ile metal bir karyolayı veya eski bir ahşap masayı eski model sandalyelerle eşleştirebilirsiniz. Son olarak, eski süt kutuları veya kovalar gibi eski metal eşyalar ekleyebilirsiniz.

Şimdi görseller eşliğinde vintage tarzı çiftlik ev dekorasyonu gözümüzde biraz daha canlandıralım.

Rustik Unsurlar İle Mutfağınızı Dizayn Edebilirsiniz

Çıplak ahşap kirişlerden masif çam mobilyalara kadar, eski çiftlik evlerinin içinde her zaman rustik iç kaplamalar vardır.

Eski bir çiftlik evi görünümü oluştururken hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri, sadelik ve işlevselliğe odaklanmaktır. Mobilya ve dekor öğelerini minimumda tutun ve dayanacağını bildiğiniz parçaları seçin !

Duvarlarınıza Eski Fotoğraflar İle Estetik Katın

Eski çiftlik evi stilinin bir diğer önemli unsuru da eski resimler ve baskılardır. Mesela yıllar yıllar önce çekilmiş olan siyah beyaz fotoğrafınızı güzelce çerçeveletip, duvara asabilirsiniz. Ya da evinizde bir film afişi var ise, onu duvarınıza yapıştırabilirsiniz.

Renkte Tercihiniz Nötr Paletten Yana Kullanın

Renkler açısından, eski çiftlik evi stili, ağırlıklı olarak nötr bir palete dayanır. Bu, renklerin çakışması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan farklı mobilya ve dekor parçalarını kolayca karıştırıp eşleştirmenizi sağlar.

Son Dokunuş Klasik Mobilyalar

Tabii ki, hiçbir eski çiftlik evi, eski mobilyalar olmadan tamamlanmış sayılmaz. Eski mobilyaları bit pazarlarında, emlak satışlarında, ikinci el dükkanlarında ve bazen de internette bulabilirsiniz. Eski mobilyalar için alışveriş yaparken, masif ahşaptan yapılmış ve eskitilmiş bir yüzeye sahip olan parçaları arayın.

Bunlar, klasik çiftlik evi dekoruna başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu. Bu temel unsurları evinizin dekoruna dahil ederek, eski çiftlik evi görünümünü elde etme yolunda ilerleyeceksiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?