Vücut Tipine Göre Mayo Bikini Seçiminde Bunlara Dikkat Edin!

Bikini ve Mayo Seçimi

Temmuz ayına girmemizle birlikte moda da mayo ve bikini rüzgarları daha çok esmeye başladı. Mayo ve bikini alış verişine çıkmadan önce , bu konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mayo ve bikini alış verişi yaparken, öncelikle şunu unutmamak gerekir. Bazen her vücut tipine uygun bikini veya mayo bulamayabiliriz. Ama birkaç küçük tüyo ile vücut tipinize uygun plaj ürünü bulmanız mümkün. Doğru ürünü seçmek için önce vücudunuzu iyi tanımalı, vücut tipinize uygun ürünler arasından seçimler yapmalısınız.

Armut Vücut Tipi

Kıvrımlı bel çevreniz, armut tipi bir vücuda sahip iseniz, bikini seçiminde alt kısımını koyu renk ve desensiz olarak tercih etmenizi öneririz. Kendi ölçünüze göre kolaylıkla ayarlayabileceğiniz yanları ipli modelleri düşünebilirsiniz. Üst kısmınızı bir tık daha ön plana çıkartmayı düşünüyorsanız , fırfırlı ve desenli bikini üstlerini tercih edebilirsiniz.

Göbek Kısmını Kapatan Mayolar

penti halter bikini üstü

Bu yaz sahillerde göbek kısmını toparlayıcı ve daha renkli mayolar göreceğiz. Sizde bu yaz tercihinizi mayodan yana yapmayı düşünüyorsanız, yeni sezon Penti mayo modellerine göz atabilirsiniz. Penti’nin ” My Size One Size ” yani ” Bedensiz ve Sana Özel ” koleksiyonunda yer alan vücudunuzu saran ve esneyen pek çok mayo modeli bulabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi

Birçoğumuzun hayali olan 90 – 60 -90 olarak tabir ettiğimiz kum saati vücut tipi. Kalça ve göğüs kısmı birbirine yakın, ince bele sahip olan bu vücut tipine tüm bikiniler çok yakışmakta.

yeni sezon network mayo modelleri

Büyük Göğüsler İçin

Göğsünüzü saran kapalı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Dekolteden hoşlanıyorsanız, aşırı bir dekolte yerine göğsünüzü daha güzel gösteren küçük dekolteler tercih edebilirsiniz. Boyundan bağlı modeller sizin için oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Bel, kalça ve göğüs ölçüleri birbirine yakın dikdörtgen vücut tipleri, kollar ve bacaklar en dikkat çekici yerlerdir. Böyle bir vücut tipine sahip iseniz, omuzlarınızı biraz daha ön plana çıkartıp, belinizi olduğundan daha ince gösterebilirsiniz. Göğüsleriniz küçük ise destekli bikini üstlerini tercih etmenizi öneririz.

Geniş Kalçalılar İçin

anais margaux mayo modelleri 2020

Geniş kalçalara sahip iseniz, alt kısmı toparlayan modelleri inceleyebilirsiniz. Bu tür modeller için Anais Margaux koleksiyonuna bakabilirsiniz. Alt kısmı toparlayıcı üst kısmı dekolteli kombinlerler yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : ” Mayo ve Bikini Trendleri 2021

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?