Yazın Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermek İsteyenler

Yaz döneminde sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, uzman diyetisyenlerin önerilerine kulak vermenizi öneririz.

Sağlıklı bir şekilde kilo verme, fit bir görünüm ve güzel bir fiziğe sahip olmak yapmanız gereken birkaç uzman önerisini sizlerle paylaşıyoruz.

 Yaz Döneminde Sağlıklı Kilo Vermek İsteyenler İçin Öneriler 

 Günde 2,5 – 3 Litre Su İçin 

Bildiğiniz gibi vücudun günlük olarak en çok ihtiyaç duyduğu mineraller arasında su gelir. Özellikle yaz sıcaklıklarında daha fazla efor harcadığımız için vücudumuzun daha fazla suya ihtiyacı oluyor. Tabi sadece yaz aylarında değil, her zaman vücudumuzun suya ihtiyacı vardır. Hem vücut dengesini sağlamak, hem de cilt güzelliği için düzenli su içmelisiniz.

 Günde 30 Dakika da Olsa Yürüyüş Yapın 

İş temposundan, günlük koşuşturmadan ve zamanın yetmemesinden dolayı spor yapmaya pek vaktimiz olmuyor. Eğer sizlerde bu durumdaysanız, günde en az 30 dakika da olsa yürüyüş yapın. Mümkün oldukça yakın mesafelere yürüyerek gidin. Gün içerisinde yapacağınız kısa yürüyüşler bile sizin dinç olmanızı sağlayacaktır.

yazın nasıl kilo verilir

 Çok Hızlı Yemek Yemek Kilo Almama Neden Olur mu ? 

Uzmanlara göre yavaş yemek yemek doygunluk hissini artırırken , hızlı yemek yemek ise çok çabuk açıktırır. Mümkün oldukça yiyeceklerinizi küçük besinler halinde yemeğe özen gösterin. Bu şekilde mide de sindirimi de kolay olur. Ayrıca kısa aralar vererek yemek yerseniz, doyduğunuzu hissedebilirsiniz.

 Ne Tür Tatlılar Tüketmeliyim ? 

Tatlı tercihinizi mümkün oldukça sütlü ve meyveli tatlılardan yana yapmalısınız.

 Çok Fazla Atıştırmalık Tüketmeyin  

Öncelikle günde 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere 6 öğünü düzenli bir şekilde tüketmelisiniz. Unutmayın ki, atlanan her gün, gün içerisinde sizlere daha fazla atıştırmalık olarak geri dönecektir. Bu durumda fazla kilo almamıza neden olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?