Yeşil Çay Gerçekten Kilo Verdiriyor mu ?

Gerçekten yeşil çay kilo verdiriyor mu ? Yeşil çay hakkında bilmeniz gerekenler ! Detaylar birazdan.

Günümüzde en popüler zayıflama çayları arasında yer alan yeşil çay kilo vermeye yardımcı oluyor mu ? Yeşil çayın sağlımıza faydaları nelerdir ? Bugünkü sağlık köşemizde, gün içerisinde 2 – 3 kupa bardağı tüketmiş olduğumuz yeşil çayı ele alıyoruz. Bakalım, yeşil çay söylendiği kadar zayıflamamıza yardımcı oluyor mu ?

Birçok beslenme uzmanı halk arasında süper gıda olarak popülerliği olan yeşil çay hakkında şu bilgileri paylaşıyor. Antioksidanlar açısından oldukça zengin olan bu içecek, beyin fonksiyonların iyileştirebilecek, kalp hastalığı riskini azaltabilecek hatta ve hatta kansere karşıda koruyucu bir özelliğe sahip olduğunu dile getiriyorlar.

Yeşil Çay Kilo Vermemize Yardımcı Oluyor mu ?

Tıpkı, zayıflamamıza yardımcı olan diğer yiyecek ve içecekler gibi yeşil çayda tek başına kilo vermemize yardımcı olmaz ! Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için öncelikle yediğimiz içtiğimize dikkat etmeliyiz. Düzenli olarak egzersiz yapmalıyız. Ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo vermek için bir beslenme uzmanından yada diyetisyenden destek almalıyız. Bunları yaptıktan sonra ekstra olarak yeşil çay gibi bitki çaylarını tüketmeliyiz.

Yapılan bir araştırmaya göre yeşil çay geleneksel yöntemlere göre dahi hazırlansa, aşırı kilolu bir yetişkinin vücut ağırlığından çok az veya hiç bir değişikliğin olmadığı gözlemlenmiştir. Şimdi bu bilgiler ışığında meşhur sorumuzu tekrar soralım. ” Yeşil çay kilo vermemize yardımcı olur mu ? ” Cevap : Hayır. Ama yine de küçük bir açık kapı bırakarak sorunun cevabına şunları da ekleyebiliriz. Biraz öncede belirtiğimiz gibi uzman bir diyetisyen eşliğinde sağlıklı bir şekilde kilo verirken ekstra olarak yeşil çayda tüketebiliriz.

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ?

  1. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur.
  2. Kan şekeri düzeylerini düşürmeye yardım eder.
  3. Kötü kolesterol seviyesini düşürebilir.
  4. Beyin fonksiyonlarını iyileştirebilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?