2018 Mezuniyet Elbise Modelleri

Mezuniyete geri sayımın başladığı bugünlerde, mezuniyet kıyafetine henüz karar vermemiş olan sevgili gençlerimize ilham vermesi adına bu yıl hangi mezuniyet elbiseleri modaymış, onlara göz attık.

Eğer sizlerde kararsız kalanlardansanız mezuniyet elbisesi modellerinden oluşan bu konumuza göz atabilirsiniz.

Mezuniyet Balosu İçin Elbise Seçimi

balo elbiseleri

Bu özel gün için herkesin aklında birkaç model mutlaka vardır. Kimi mezuniyet balosu için abiye türü bir elbise tercih ederken, kimisi ise daha sportif bir o kadar havalı ve zarif bir elbise tercih eder. Genelde uzun hafif dekolteli mezuniyet elbiseleri daha çok tercih edilse de kısa abiye mezuniyet elbiseleri de tercih ediliyor.

Diğer mezuniyet elbisesi modellerine baktığımızda model ve renk olarak oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu görmekteyiz . Bu yelpazenin içerisinde her zevke ve fiziğe uygun elbise bulmak mümkün. Balık – püskülü – iki parçalı- prenses vb.

”Peki, bu kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip mezuniyet elbisesi modelleri arasından en doğru seçimi nasıl yapacağız ? ” diye aklınızdan geçirebilirsiniz. Aslında bu sorunun oldukça basit iki noktası var. Öncelikle fiziğinize uygun elbiseleri seçmek, sonra günün modasına uygun model ve renk arasından seçim yapmak.

2018 Mezuniyet Elbisesi Modelleri Nelerdir ?

mezuniyet için saçaklı elbise modelleri

Gelelim, sabırsızlıkla beklediğiniz bu sezonun mezuniyet elbise modellerinin neler olduğuna . Bu yıl mezuniyet törenlerinde ve balolarında 1920 ‘li yılların moda esintilerini görmekteyiz. Sevgili bayanlar bu sezon hem mezuniyet törenlerinde ,hem özel kutlamalarda, nişanda, düğünde ve doğum günü partilerinde saçaklı elbiseler boy gösterecek, haberiniz olsun.

Hem salaş hem de bir o kadar modern görünüme sahip bu elbise modelleri göz alıcı tül detaylarıyla ön plana çıkmakta.

Mezuniyet Balosunda Ne Giysem ???

Her ne kadar 1920 ‘li yılların saçaklı elbise modelleri bu sezonun modası içerisinde ilk sıralarda yer alsa da çiçekli mezuniyet elbiseleri bu yılın favori mezuniyet elbiseleri arasında yer almakta.

çiçek desenli mezuniyet elbiseleri

Mezuniyet Elbisesinde Favori Renkler

Özel gün ve davetlerin vazgeçilmez renkleri olan asaletin rengi olan siyah, zarafetin ve inceliğin rengi olan beyaz her sezon olduğu gibi bu sezonda vazgeçilmez renkler arasında yer almakta.

Eğer ” ben mezuniyette elbise modelimle, rengiyle, farkımı ortaya bırakmalıyım ” diyenlerdenseniz bu sezonun favori renkleri olan pudra mavisi – gül – altın renklerinden oluşan çiçek desenli bir elbise tercih edebilirsiniz.

Yazımızı noktalamadan önce önemli bir hatırlatma yapalım. Mezuniyet gecenizde bir yıldız gibi parlamak için herkesin aklında bir iz bırakmak istiyorsanız, fiziğinize yakışacak, teninizle uyum içinde olacak bir elbise ve renk seçmeyi tercih edin.

Bir sonraki moda konumuz ”Tesettür Mezuniyet Balosu Kıyafetleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?