Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor ? 2021 Ramazan Ayı

HOŞ GELDİN 11 AYIN SULTANI

2021 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor ? İlk teravih namazı ne zaman ? İlk Oruç Ne Zaman Tutulacak ? İlk Sahur Ne Zaman ? İlk İftar ?

Gönüllere huzurun doğdu, rahmet, bereket, mağfiret, arınma için büyük bir fırsat olan mübarek üç ayların, üçüncü olan Ramazan Ayına bu akşam ilk teravih namazı ile başlıyor. Bizde bu vesile ile öncelikle tüm İslam Alem’ine Ramazan Ayının mübarek olmasını dileriz. Hayırlı Ramazanlar

ramazan ayı ile ilgili resimli mesajlar

Ramazan Ayı Ne Zaman ? Oruç Ne Zaman Başlıyor ?

İslam Alemi için mübarek aylardan biri olan 11 ayın sultanı Ramazan Ayına bu akşam (12 Nisan 2021 ) ilk teravih namazı kılınarak başlanacak. Bu gece ( 13 Nisan 2021 ) ilk sahura kalkılarak Ramazan ayına başlamış olacağız.

Ramazan Ayı Nasıl Değerlendirilmeli ?

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı olan bu mübarek Ramazan ayında oruç tutup, teravih namazına teşvik edebilirsiniz. Mukabeleye katılabilirsiniz. Tesbih çekip, tevekkül edebilirsiniz.

Kadir Gecesi Ne Zaman ?

Bin geceden daha hayırlı olan gecelerden biri olan aynı zamanda Kur’an – ı Kerim ‘in inmeye başladığı gece olarak bilinen Kadir Gecesi , bu Ramazan da 8 Mayıs 2021 Cumartesi gününe geliyor.

Ramazan Fitresi Ne Kadar ?

Diyanet İşleri Bakanlığınca bu yıl Ramazan Ayının fitresi 28 ₺ olarak belirlendi.

Ramazan Ayı İlgili Mesajlar

ramazan ayı mesajları
ramazanın ilk günü ne zaman
2019 ramazan başlangıç

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?