Yeni Trend ” Baby Shower ” Konseptlerinde Neler Var ?

Bebek dünyasında yeni trend baby shower. Annelik duygusunu ilk defa tadacak olan anne adayların dilinden bugünlerde bu kelime hiç düşmüyor. Anne adaylarının ve yakın çevresinin dilinden düşmeyen baby shower nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır vb. sorulara yanıt bulmak için bugünkü yayınımızın bir bölümünü Baby Shower Dekorasyonuna ayırmak istedik.

Bizler hazırsız , eğer sizlerde hazırsanız Baby Shower partisi başlasın. 🙂

 Baby Shower Nedir ? 

Baby Shower de amaç ; yakında çocuk sahibi olacak aileye maddi ve manevi açıdan destek olmaktadır. Doğumu birkaç hafta kala annenin yakın arkadaşları ve çevresi bir araya gelirler. Bebeğinin ihtiyaçlarını liste haline getirerek, kim ne alacak kendi aralarında paylaşırlar.

Aslında bu duruma yabancı değiliz. Sizlerin de bildiği gibi çevremizde birisi doğum yaptığı zaman bebek görmeye gideriz. Bütçemizin doğrultusunda hediyeler alırız. Baby Shower da ise bebeğin ihtiyaçları daha önceden belirlenir ve bebek dünyaya gelmeden önce bir parti ile tüm sevenleri bir araya gelerek hem bebeğin hediyelerini verirler, hem de bu süreçte anneye psikoloji yönden de destek olurlar.

Baby Shower’ı Kim Düzenler ? 

Partiyi gelende anne adayının ablası, kız kardeşi ve çok yakın arkadaşları düzenler. Anne adayı ile birlikte partiyi düzenleyecek olan kişiler bir araya gelip, ön bir hazırlık yaparlar.

Baby Shower’ı Hazırlıkları 

baby shower hediye

√  Parti nerede ve ne zaman olacak

√ Nasıl bir konsept olacak

√ Partiye gelecek kişilerin listesi

√ Tüm detaylarla kendiniz ilgilenebileceğiniz gibi bu konu ile ilgili bir organizasyon şirketi ile anlaşabilirsiniz.

Baby Shower Ne Zaman Yapılır ? 

Genelde doğuma 1 ya da 2 ay kala yapılır. Annenin durumuna göre zaman belirlenir.

 Baby Shower Dekorasyonu 

Şimdi gelelim, işin en eğlenceli kısmına. Şuan için aklınızda nasıl bir konsept var bilmiyoruz ama size bu konuda ilham vermesi adına birkaç küçük öneride bulunmak isteriz.

 Cinsiyet Belirleme Konsepti 

baby shower süslemeleri

Eğer henüz, bebeğinizin cinsiyetini yakın çevrenizle paylaşmadıysanız, bebeğinizin cinsiyetini tahmin edilecek bir parti düzenleyebilirsiniz. Bunun için etrafı balonlarla süsleyebilir ve tek bir balonun içine bebeğinizin cinsiyeti ile ilgili bir obje, nesne bırakabilirsiniz.

 Kız Bebekler İçin Baby Shower 

Bebeğiniz kız olacak ise, baby shower kutlaması yaparken süslemeleri ve hediyeleri pembe kullanabilirsiniz. Anne adayının kıyafeti de pembe ve tonlarında olabilir. İkram edeceğiniz pasta ve diğer ikramlıklarda pembe olabilir. Eğer bir konsept belirlemek isterseniz de kız bebek olduğundan dolayı prenses konsepti ya da barbie konsepti olabilir. Dekor süslemelerinde pembe rengine yakın çizgi film karakterlerinden yararlanabilirsiniz.

Gelen misafirlere günün hatırası olarak oyuncaklar, minik peluş  kediler hediye edebilirsiniz. Eğer bebeğinizin ismi belli ise, bebeğinizin isminin yazılı olduğu mumlar ya da kokulu küçük sabunlar hediye edebilirsiniz.

 Erkek Bebekler İçin Baby Shower 

Doğacak bebek erkek ise, sizlerin de tahmin ettiği gibi süslemelerde mavi renk hakim olacaktır. Partinin gözdesi olan pasta erkek bebek konseptine uygun beyaz ve mavi ağırlıklı olabilir. Annenin kıyafeti mavi ve tonlarında olabilir.

Kız bebek baby shower konseptinde olduğu gibi erkek bebek baby shower konseptinde de hediye olarak kokulu mumlar, sabunlar ve küçük farklı hediyeler, gelen konukların günün anısı olarak hediye edilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?