Balkon, Teras ve Bahçe İçin 3 Dekorasyon Çözümü

Yaşam alanınızın dış mekanları arasında yer alan balkon, teras ve bahçe için ilham verici dekorasyon fikirleri.

İşten yorgun argın eve geldiniz. Biran önce üzerinizdeki yorgunluğu üzerinizden atıp, birazda temiz hava almak için hem evinizin bahçesinde biraz soluklanmak size gelecektir. Hazır havaların ısımaya başladığı bugünlerde balkon, teras ve bahçe gibi dış mekanları konforlu bir hale getirmek gerek. Bu konuda sizlere ilham vermesi adına yaratıcı dekor fikirleri ve trendleri sizler için inceledik. Hazırsanız, dış mekanlarımızı dizayn etmeye başlıyoruz.

Balkon, Teras ve Bahçe İçin Dekorasyon Önerileri

Hafifliğe Önem Verin

yeni sezon bahçe mobilyaları

Diyelim ki, balkonunuz, terasınız yada bahçeniz fiziksel açıdan biraz küçük. Dış mekanınızda yer alan mobilyalarınızı dış etkenlerden, yağmur, güneş vb., korumak için ara ara yerlerini değiştiriyorsunuz. Hem mobilyaların yerlerini rahat değiştirebilmek adına, hem de mekanı daha etkin kullanmak adına taşıması kolay hafif mobilyaları tercih etmenizi öneririz. Mobilya konusunda bambu malzemlerden yapılmış olan masa ve sandalye modellerine bakabilirsiniz.

Şömineyi Sadece Kışın mı Tercih Ediyorsunuz ?

bahçe şömineleri

Yoksa sizde, şömineyi kışın kullanmayı tercih edenlerden misiniz ? Biz mi ? Dekorasyonda 4 mevsim şömineyi tercih edenlerdeniz. Şöyle bir dekorasyon kurgulayın. Yaz ayındasınız. Akşam keyfini bahçenizde geçirmeyi düşünüyorsunuz. Havada da biraz yaz serinliği var. Bahçede en güzel yerine kurulmuş ve karşınızda da şöminenin sıcaklılığı var. Oldukça romantik bir atmosfer değil mi ?

Şömine konusunda biraz tereddütünüz var ise, tercihinizi şu yönde de yapabilirsiniz. Barbükü olarak da kullanabileceğiniz modern heykelsi bir tasarıma sahip bir üründe tercih edebilirsiniz.

Naturel Dokunuşlar İle Doğal Bir Kamuflaj Oluşturabilirsiniz

jüt kilim modelleri

Yaşam alanınızın doğaya açılan mekanların dekorasyon aritmetiğinizi doğal dokunuşlar ile şekillendirebilirsiniz. Nasıl mı ? Ağaç kütüklerin, taşlardan yada dilerseniz ahşap yüzeyli ürünlerden faydalanabilirsiniz. Mekanda sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturmak için zemin döşemesinde jüt yada dokuma bir kilim tercih edebilirsiniz. Dış mekanızın dekorasyonuna estetik katmak için bazı doğal aksesuarlara yer verebilirsiniz. Mesela seramik saksılar, hasır sepetler ve bambu dizaynlarda , doğal bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olur.

Keyif dolu bir yaz geçirmeniz dileğiyle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?