” Skin Fasting ” Hakkında Merak Edilenler

Aramızda daha önce Skin Fasting uygulmasını yapan var mı ? Son günlerde trend olmaya başlayan bu güzellik akımını sizler için inceledik.

Şuana kadar cilt bakımınız için uygulamış olduğunuz ürünlerden dolayı cildiniz tahriş olmaya mı, başladı. Hem cildinizin toparlanması hem de cildinizin nefes alması için cilt orucu olarak da bilinen skin fasting uygulayabilirsiniz. Hemen vakit kaybetmeden konunun detaylarına geçelim.

Skin Fasting Nedir ?

Konumuzun başında da değindiğimiz gibi, cilt güzelliğiniz için uygulamış olduğunuz rutin bakımlardan dolayı, cildiniz tahriş olabilir. Yapılan bakım uygulamalarından dolayı, cilt nefes alamadığı için parlaklığını ve canlılığını kaybedebilir. Şuan için cilt bakım uygulamalarınıza kısa bir ara verin. Bu verdiğiniz kısa süre içerisinde, cildinizin neye ihtiyacının olduğunu size mesaj verecektir. Bu doğrultuda cildinizin neye ihtiyacı var o ürün yada ürünleri kullanabilirsiniz.

Bu Uygulama Nasıl Yapılır ?

cilt orucu nedir

Baştan belirtelim, bu uygulamayı yaparken bir tık zorlanabilirsiniz. Şimdi gelelim, nasıl uygulayacağınıza. Ballarım, skin fasting ( cilt orucu ) karar verdiyseniz, bir süreliğinde cilt bakım rutinlerinizden şunları kaldırmalısınız. Tonik – Peeling – Maske – Mist gibi ürünler. ” Peki, bunların yerine ne kullanacağınız ? ” dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen söyleyelim. Bir süreliğine ihtiyacınız olan ürünler şunlar olacak. Temizleyici – Nemlendirici – Güneş Kremi

Skin Fasting Hangi Cilt Tiplerine Uygundur ?

Aklınızda bulunsun ! Skin Fasting, cildimizi sakinleştirmeye ve cilt bariyerlerimizi kuvvetlendirme açısından öne çıkan bir yöntemdir. Ballarım, bugünlerde cildinizde iltihaplanma, sivilce yada tahriş gibi problemlerinin arttığını gözlemliyorsanız, bu yönteme şans vermenizi öneririz. Önemli bir hatırlama yapmakta da fayda var. Cildinizde oluşan sorunlar için öncelikle dermatologa görünmenizi öneririz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?