Boş Evinizi Dolu Gösterecek 3 Dekorasyon Uygulaması

Genel olarak dekorasyon uygulamalarına baktığımızda küçük evleri büyük gösterme odaklandıklarını görmekteyiz. Ama bazen büyük ve geniş evleri dolu gösterecek dekorasyon uygulamalarına da ihtiyacımız oluyor.

Bizde bu düşüncelerden yola çıkarak gözünüze boş gibi görünen evinizi nasıl daha dolu gösterebileceğinize, evinizin atmosferini yenilecek dekorasyon önerilerini paylaşalım, istedik.

Boş Evleri Dolu Göstermeye Yarayacak 3 Dekorasyon Uygulaması

Şimdi gelin birlikte, 3 basit adım ile yaşam alanlarımızı nasıl güzelleştirebileceğimizi aynı zamanda dolu bir zengin gösterebileceğimize bir bakalım.

Duvarlarınızı Renklendirerek İşe Başlayabilirsiniz

Geniş bir evde ya da fazla ev eşyası olmayan bir evde otuyor ve bir türlü yaşam alanınızı istediğiniz gibi dolu gösteremediğinizi mi düşünüyorsunuz ? Eğer yanıttınız ” evet ” ise, yaşam alanlarınızı dolu göstermek için işe duvarlardan başlayabilirsiniz. Şuan için mevcut olan iç cephe duvar renginizin birkaç ton koyu renk tonları arasında seçip yapıp, duvarlarınızı boyayabilirsiniz. Bu sayede mekana derinlik hissi kazandırabilirsiniz.

3 boyutlu duvar dekorasyonu

Duvar boyası yerine dilerseniz, duvarlarınızı renklendirmek için duvar stickerlarından yada duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Yapı marketlerinden ( Koçtaş, İkea, Tekzen gibi ) dekorasyon stilinize hitap eden ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Evde Küçük Bir Botanik Oluşturmak İçin Hacimli Ev Bitkilerinden Yararlanabilirsiniz

evde kolay yetişen bitkiler

Evinizi daha dolu göstermenin diğer bir yolu ise hacimli ev bitkilerinden geçiyor. Göz estetiğinize hitap eden görselliği bulunduğu mekana enerji katan bitki alternatifleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bitkiler arasından seçim yapmakta zorlanırsanız, seçiminizi kolaylaştırmak için şöyle küçük bir öneride bulunabiliriz. Geniş yapraklara sahip, hızlı büyüyen bitkiler arasından seçim yapabilirsiniz. Aloe vera ( bizim evde mevcut ) bambu palmiyesi vb.

Duvarlarınıza Estetik Katacak Duvar Galerisi

dekoratif duvar fotoğraf kolajı

Boş boş etrafa bakan soğuk bir yüz ifadesini anımsatan duvarlarınıza küçük bir sihirli dokunuş yapmaya ne dersiniz ? Nasıl bir dokunuş mu ? Mesela, güzel bir duvar galerisi oluşturabilirsiniz. Bir taraftan duvarlarınıza sıcaklık kazandırmak bir taraftan da evi dolu göstermek için geometrik çerçevelerden yararlanabilirsiniz. Ya da sevdiğiniz fotoğraf karelerinden oluşan tasarımı tamamıyla size ait ola bir duvar fotoğraf kolajı oluşturabilirsiniz. Farklı bir stil oluşturmak için duvar nişi de düşünebilirsiniz.

Öneriler bizden, fikirleri uygulamak sizden 😉

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?