Cildimize İyi Gelecek 3 Maddeyi Açıklıyoruz !

Cildinize İyi Gelecek Maddeler

Kozmetik ürünlerini satın almadan her ne kadar içeriğini dikkatli bir şekilde okumuş olsak da hangi ürünlerin cildimize iyi geleceğini bilemeyebiliyoruz.

Bazı kozmetik ürünlerin içerisindeki maddeler cildimize çok iyi gelirken, bazıları hiç iyi gelmeyebiliyor. ” Peki, hangi maddeler cildimiz açısından daha iyi gelir? ” sorusuna yanıt vermek adına sizler için kozmetik ürünlerin içinde bulunan ve cildimize faydası olan bazı maddeleri araştırdık.

Cilde İyi Gelen 3 Madde

? Retinol

Retinol, cilt yenilme özelliğine sahip aynı zamanda cilt bariyerini güçlendirip yaşlanmayı geciktirmede etkilidir. Yüzünüzde oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olduğu gibi aynı zamanda lekelere ve aknelere karşı cildi korumaya yardımcı olur. Yüzünüzü ölü hücrelerden arındırıp, daha sağlıklı derilerin çıkmasına yardımcı olur.

cilde iyi gelen vitaminler

? Hyaluronik Asit

Hyaluronik Asit , yakın bir zaman diliminde birçoğumuzun hayatına giren ve kısa bir zamanda cilt bakımımızın vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaya başladı. Hyaluronik Asit maddesi, cildimize nemi hapsedip, cildimizin daha dolgun ve genç görünmesini sağlar.

? Ferulik Asit

Antioksidan özelliğe sahip Ferulik Asit, portakal ve elma çekirdeğinden elde edilmektedir. Yaşlanma karşıtı bakım sağlayan bu asit, C vitamini ile kullandığınız takdirde cildinizi dış etkenlere karşı korur ve güçlü kılar.

Bu üç maddenin dışında C vitamini ; cildinizi aydınlatıp, rengini eşitler, kolajen üretimi destekleyip, cilt yaşlanmasını geciktirir. E vitamini ise ; cildi besler ve nemlendirir . Bunun yanı sıra içermiş olduğu antioksidan sayesinde cildinizi çevresel stres faktörlerine karşı koruyup, yağ üretimini kontrol altına alıp, siyah noktaların oluşumuna azaltmaya yardımcı olur.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?