Cilt Nasıl Temizlenmeli ? Kuruluk Nasıl Önlenir ?

Sevgili hanımlar ve beyler ! Cildinizi nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz ? Peki ya, cilt kuruluğunu gidermek için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Gelin birlikte , şimdi cilt nasıl temizlenir ve kuruluk nasıl önlenir, bir bakalım.

Kimisin çevresel faktörlerden dolayı, kimimizin ise beslenme tarzına bağlı olarak cilde bir kuruma olabiliyor. Bu kuruluğu gidermek, için duş rutininizde birkaç değişiklik yapmanızda fayda var. Nasıl mı, hemen ayrıntıları sizler ile paylaşıyoruz.

Duş Süresini Uzun Tutmayın

Duş esnasında ille de sıcak su olmalı, diyenlere küçük bir önerimiz olacak. Öncelikle sıcak suyun cildin nemini tutan proteinin bozulmasına neden olmaktır. Bunun önüne geçmek için duş sürenizi mümkün oldukça kısa tutmaya özen gösterin.

sıcak su cildi kurutur mu

Serinlik Önceliğiniz Olsun

Biraz öncede belirttiğimiz gibi sıcak su cildin kurumasına neden olmaktadır. Aynı zamanda sıcak su doğal yağların eritmesine de neden olduğundan dolayı cilt kuruluğuna neden olmaktadır. Bu nedenle duş esnasında mümkün oldukça ılık suyu tercih ederek cildinizin nem dengesini sağlayın.

Sabundan Uzak Durmalısınız

cilt kuruluğuna iyi gelen sabun

Biliyorsunuz, her cilde her sabun iyi gelmeyebilir. Özellikle geleneksel sabunlar cildi kurutabilmekte. Cildinizi kurutmamak adına bu tür cildinize iyi gelmeyen sabunlardan uzak durmalısınız. Cildinizi kurutmayan, aynı zamanda nemlendirecek olan bir sabun tercih etmenizi öneririz.

Cildinizi Temizleyip Nemlendirin

Cilt tipinize uygun , bir taraftan cildinizi temizleyecek, bir taraftan da cildinizi nemlendirecek en iyi duş jelleri tercih edin.

Cildinizde Pürüzler Mi Var ?

Cildinizde pürüzlü bölgeler mi var ? Bu pürüzlü bölgeleri gidermek için bazı malzemelerden faydalanabilirsiniz. Mesela, aşırı kuru ciltleri onarmak adına aynı zamanda derinlemesine bir cilt temizliği de yapmak için cildinize iyi gelecek duş jelini tercih edip, lif kullanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?