Diyet Yapmadan Zayıflamak İsteyenler için 12 Öneri

Diyetisyen Andaç Yeşilyurt’tan Diyet Yapmadan Zayıflamak İsteyenler İçin 12 Öneri

” Şöyle diyet yapmadan fazla kilolarımdan hızlıca kurtulmanın bir yolu yok mu ? ” diyenlerden misiniz ? Eğer yanıtınız ”evet, çok iyi olur” diyorsanız, sizleri şöyle bir adım öne alalım. Birazdan sevgili Diyetisyen Andaç Yeşilyurt, bu konuda sizlere muhteşem tüyolar verecek.

Sevgili canlar, kısa bir süre içerisinde sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmaya hazır mısınız ? Biz hazırız, siz de hazırsanız, sözü sevgili Diyetiseyen Andaç Bey’e bırakıyoruz.

Diyet Yapmadan Zayıflamak İsteyenler İçin 12 Tavisye

  1. Öncelikle yemeklerinizi mümkün oldukça yavaş yemeğe çalışın.

2. Doyduğunuzu hissetmek için karnınızın şişmesini beklemeyin.

3. Kendi porsiyonunuzun ölçüsüne göre yemek alın. Bittiğinde tekrar ekleme yapmayın ki, ölçü kaçmasın!

4. Yemeklerden önce 1 bardak su içmek, mide hacminizi doldurmanıza, dolasıyla da daha erken doymanıza yardımcı olacaktır.

5. Birçoğunuz yıllardır ” yemek seçmeyin ” sözünü duymuştur. Şuan itibarıyla sevgili diyetisyenimiz bunun tam tersini söylüyor. Yediğiniz yemekler konusunda seçici davranın. Aynı zamanda sağlıksız yiyeceklerden de uzak durun.

6. Size edilen ikramları, yeri geldiğinde ”reddetme ” cesaretini gösterin. Unutmayın ki, ” hayır ” demek, en büyük erdemlerden birisidir.

7.Yemek öncesi, iştahınızı kesecek birkaç küçük atıştırma yapmayı deneyebilirsiniz. Mesela, 1 porsiyon meyve yiyebilirsiniz. Ya da birkaç fıstık, fındık ve badem bu konuda size yardımcı olacaktır.

sağlıklı kilo vermek isteyenler için öneriler

8. Çok çeşitli yemeklerden oluşan tabaklardan uzak durmakta fayda var. Bunlar bir tık ölçüyü kaçırmanıza neden olabilir.

9. Diyelim ki, hareketli bir hayatınız yok. Bu durumda pilav, makarna, patates ve ekmek gibi karbonhidrattan zengin besinleri azaltmanızı öneririz.

diyet yapmadan kilo vermek için ne yapabilirim

10. Öğünlerinizde kalori yoğunluğu düşük olan yiyecekleri daha çok tercih etmelisiniz. Su oranı yüksek olan gıdaların kalori yoğunluğu düşüktür ve bu nedenle çabuk doymanıza yardımcı olabilir. Özellikle sebzeler, bu su oranı yüksek besinler örnek gösterilebilir.

11. Şekerli içeceklerden mutlaka uzak duruyoruz. Biliyorsunuz şekerli içeceklerin hem kalorileri yüksek, hem de hormonal dengenizi bozarak iştahınızı açacaktır.

kısa sürede kilo vermek için ne yapmalı

12. Günde en az 6.000 adım atmaya özen gösterin. Aklınızda bulunsun ! Adım sayınızı artırmak hem enerji yakımınızı artıracak, hem iştahınızı azaltmaya da yardımcı olacaktır.

Daha fazla bilgi için dilerseniz sevgili Diyetsiyen Andaç Yeşilyurt‘tun diğer paylaşımlarına da göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : ” Diyet Yapmadan Kilo Vermeye Ne Dersiniz ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?