Kuru Saçlar İçin Öneriler ve Maske Tarifleri

Kuru Saçlar İçin Öneriler Kadir Alkan

Bugün bakım zamanı sevgili erkeklerde 🙂 Sevgili erkekler bugün sizler için saç bakımı hakkında özellikle kuru saçlar hakkında birkaç önerimiz olacak. Hazır buraya kadar gelmiş bu satırları okuyorken, önerilerimize göz atmanızın öneririz. 😉

Saçlarında kabarmalar , kırılmalar var ise ve kuru bir saç tipine sahipseniz, evde yapacağınız veya kuaförünüzde yaptıracağınız nemlendirici saç bakımı sayesinde saçınızın daha canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Konu ile ilgili daha ayrıntı bilgi almak için bu nokta bu işin uzmanlarından olan Saç Sanatçı Kurucusu Kadir Alkan‘a sözü bırakıyoruz.

Öncelikle şunu unutmayın ki , her erkeğin saç tipi , saç şekli farklı olduğu gibi saç bakımı da farklıdır.

saç bakımı erkek doğal yöntemler

Saç Kuruluğu Neden Olur ?

Aşırı derecede saçların yıkanmasından dolayı saç doğal nem oranı kaybeder ve bu da saç kuruluğuna neden olur. Daha sağlık ve parlak saçlar için öncelikle saçın nem oranı korunmalı ve saç tipine uygun saç besleyici ve nemlendirici bakımlar yapılmalı.

Evde Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Anatomik Saç Kesimi ve Saç Sanatçı Kurucusu Kadir Alkan , evde rahatlıkla bulabileceğiniz birçok malzeme sayesinde saçlarınızı daha canlı ve parlak hale getirmeniz mümkündür. Hangi malzemeler mi ?

Kuru Saçlar İçin Maske Tarifleri

Kuru Saçlar İçin Yoğurt Maskesi

Sağlıklı probiyotikler içeren besinler arasında yer alan bal , yoğurt ve zeytinyağı karışımını saç diplerinizden başlayıp ucuna doğru masaj yaparak sürün ve yarım saat bekleyin. Ardından saçınızı iyice yıkayıp, durulayın. Daha etkili bir sonuç elde etmek için nemlendirici içeren şampuan tercih edin.

Avokado Saç Maskesi

kuru saçlar için avokado maskesi erkek

Kuru saçlar için en başarılı nemlendiriciler arasında avokado yer alır. Avokadoyu tek saçınıza uygulayabileceğiniz gibi dilerseniz, zeytinyağı ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Avokadoyu saç diplerinize iyice masaj yaparak uygulayın, ardından saç tellerinize sürüp 15 dakika bekletin. Ardından saçlarınızı yıkayın.

Sütlü Muz Maskesi

Saçlarınızı nemlendirmek için evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz diğer bir karışım ise muzlu süttür. Süt ve yumurtanın içerisine muz püresini ekleyip, iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi masaj yaparak saçınıza sürüp, 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?