Evde Manikür Nasıl Yapılır ? Manikür Yapmanın Püf Noktaları

Tepeden tırnağa güzelliğine dikkat eden hanımlar için saç ve cilt bakım güzelliği kadar el bakımı da oldukça önemlidir. Özellikle el bakımında tırnakların sağlıklı ve güçlü olmasının yanı sıra estetiğine de önem verirler. Bunun içinde hafta 1 ya da ayda bir manikür yaptırmak şart.

Gel gelelim, bazen iş yoğunluğundan, bazen günlük rutin koşuşturmadan dolayı güzellik salonuna gidip de manikür , pedikür yaptırma fırsatı bulmaya biliyoruz. Peki, fırsat bulamıyoruz, diye el ve tırnak bakımını ihmal mi edeceğiz ? Tabi ki ” hayır ” ! Eğer uzun süredir güzellik salonuna gitmeye fırsat bulamıyorsak, güzellik salonunu ayağımıza getireceğiz. 😉 Nasıl mı ? Acil durumlarda kendi el ve tırnak bakımını kendimiz yaparak. Tabi, bunun için bir kaç teknik bilmemiz gerek.

 Evde Manikür Yapmanın Teknikleri 

?Sıcak Su 

Evde manikür yapmak için birkaç basit teknik bilgiyi ile kendi manikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Şimdi hemen manikür için nelere ihtiyacımız var, onlara bir göz atarak işe koyulalım.

Öncelikle ellerimizi içine rahatlıkla bırakabileceğimiz bir kaba ihtiyacımız olacak. Bu kabın içine dayanabileceğimiz ısıda su bırakacağız. Bu suyun içine dilerseniz tırnak ve tırnak etlerinin yumuşaması ve temizliğinin kolay olması açısından suyun içine biraz zeytinyağı bırakabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz suyun içine elinizi bırakıp 10 dakika bekletin. Bu saye de törpü yapma işleminiz daha kolay olacaktır.

 ?Düzgün Tırnaklar İçin Törpü Kullanmaya Özen Gösterin 

tırnak törpüsü çeşitleri

Zeytinyağlı sıcak suda ellerinizi ve tırnaklarınızı yumuşattıktan sonra tırnaklarınızı kesip törpüleyebilirsiniz. Küçük bir dipnot ; eğer tırnaklarınıza zarar vermek istemiyorsanız, cam veya kağıt törpü kullanmanızı tavsiye ederiz.

 ? Tırnak Etleri 

en iyi manikür seti

Bildiğiniz gibi bazen tırnak kenarlarında çıkan tırnak elleri estetik olarak pek hoş görülmezler. Eğer tırnaklarınızı kestikten sonra uzun ya da kısa koparılmış tırnak etleri sizi rahatsız ediyorsa, küçük bir müdahale ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tırnak etlerini bir törpü ile veya bir kürdan yardımı ile tırnak etlerini hafifçe ittirip, tırnak eti makası ile kesmek olacaktır.

 ? Sararmış ve Güçsüz Tırnaklar 

Birçoğumuz, güçsüz, hemen kırılan sararan tırnaklardan şikayetçiyizdir. Eğer sizin de tırnaklarınız güçsüz, çabuk kırılıyorsa, ya da sararmış bir görünüme sahip ise bu durumu ortadan kaldırmak için limondan yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken manikür suyunun içine yarım limon suyu sıkmak olacaktır. Elinizi sudan çıkardıktan hemen sonra limon kabuğu ile tırnaklarınıza masaj yaparsanız, kısa bir süre sonra tırnaklarınızın daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

 ? Pamuk Gibi Eller , Bakımlı Tırnaklar 

Evde manikür yapmanın son aşamasına geldiğimizde ise ellerimize ve tırnaklarımıza masaj yaparak nemlendirici krem sürmek olacaktır.

Gördüğünüz üzere evde manikür yapmak sanıldığı kadar zor değilmiş. Yeter ki, yapmak için zaman ayrın.

Kendinizi Sevin ve Kendinize Zaman Ayırın.

Sevgilerle…. ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?