Evdeki Malzemeler İle Vücut Peelingi Hazırlıyoruz !

Vücut Peeling

Evde güzelce arınmanıza yardımcı olacak vücut peelingleri hazırlıyoruz.

Biliyorsunuz hayatımız boyunca zaman zaman cildimizde tahrişler meydana gelebiliyor, ya da gözeneklerimizde tıkanmalar olabiliyor. Bu olumsuz durumun önüne geçebilmek için cilt bakımımıza önem vermeliyiz.

Sevgili arkadaşlar cildimizin sahip olduğu doğal ışıltıyı canlı tutabilmek için bir taraftan da dış etkenlere karşı korumak için bazı önemler almalıyız. Bu önemlerin başında da vücut peelingleri gelmekte.

Şimdi sizlere evdeki malzemeler ile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz, sonucundan oldukça memnun kalacağınız bir kaç tane tarifi paylaşmak istiyoruz.

Evde Vücut Peeling Nasıl Hazırlanır ?

duşta vücut peelingi

Yapmanız gereken şey, birazdan sizler ile paylaşacağımız tarifleri bir güzel hazırlayıp, nazik bir şekilde cildinize masaj yaparak uygulamak olacaktır. Hazırsanız, başlıyoruz !

Hindistan Cevizi Yağı İle Sıkılaştırıcı Vücut Peelingi Yapıyoruz

Hindistan cevizi yağının mucizesinden yararlanarak şahane bir sıkılaştırıcı bir peeling hazırlıyoruz. Gerekli malzemeler ;

✍ Yarım çay bardağı Hindistan cevizi yağı

✍ 1 su bardağı esmer şeker

✍ 1 yemek kaşığı öğütülmüş ardıç meyvesi

✍ 10 damla greyfurt yağı

Şekerli Canlandırıcı ve Nemlendirici Vücut Peelingi Hazırlıyoruz

Şekerin şahane arındırıcı özelliğini zeytinyağının nemlendirici özelliğe ile buluşturmaya hazır mısınız ? İşte gerekli malzemeler ;

✍ 1 / 2 su bardağı toz şeker

✍ 1/ 4 su bardağı zeytinyağı

✍ 1 / 4 su bardağı yulaf ezmesi

✍ 1 çorba kaşığı bal

✍ Bir avuç kadar adaçayı yaprağı

Mis Gibi Lavanta Kokulu Vücut Peelingi

Bir taraftan evinizi mis gibi lavanta kokusu sararken, bir taraftan da lavantadan yararlanıp gözeneklerinizi arındıracak, cildinizi canlandıracak güzel bir peeling tarifi geliyor.

✍ 1 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta

✍ 1 yemek kaşığı taze biberiye

✍ 1/ 2 su bardağı deniz tuzu

✍ 7 yemek kaşığı zeytinyağı

Sevgili arkadaşlar gördüğünüz gibi evdeki malzemelerden yararlanarak kısa bir sürede kolay bir şekilde peelingler hazırlayabiliyoruz. Yukarıda vermiş olduğumuz bu peelinglerden size uygun olanı hafta da 1 – 2 kere duş sırasında rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Konumuzun sonuna yaklaşırken kısaca bir de vücut peeling nasıl yapıldığını ve vücut peeling faydaları üzerinde duralım.

Vücut Peeling Nasıl Yapılır ?

vücuda peeling nasıl yapılır

✔ İster peeling ürünü olsun , isterseniz de herhangi bir kozmetik ürün olsun, öncelikle ürüne karşı herhangi bir alerjik reaksiyonunuzun olup olmadığı test edin.

✔ Öncelikle vücut tipine uygun peeling ürünlerine sahip olman gerek. Sana uygun peeling hafta en az 1, en fazla 2 kere uygulamalısın.

✔ İyi bir sonuç elde etmek için peeling yapacağın zaman önce sabunlama işlemini gerçekleştir. Sabunlama işlemini uygularken ılık su kullanmalısınız. Ilık su tercih etmemizin nedeni gözeneklerimizi rahatlatıp, gözenekte birikmeye başlayan kirleri kolayca dışarı atmasıdır.

✔ Aklınızda bulunsun, vücudunuza peeling uygularken fazla baskı uygulamadan, yumuşak hareketler ile masaj yaparak uygulayın.

✔ Peeling yaptıktan sonra vücudunuzu nemlendirmeyi unutmuyoruz.

Vücut Peeling Faydaları

✔ Vücudumuzdan ölü hücreleri temizlemeye yardımcı olur.

✔ Cildimizi daha sıkı aynı zamanda dinç görünmesi için oldukça ideal bir çözüm.

✔ Vücudunuzun herhangi bir yerinde deforme olduğunu hissettiğiniz bölgelere peeling uygulayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?