Evden Çalışırken Verimliliğinizi Artıracak 3 Çay Önerisi

Evde çalıştığımız süreçte hem konsantrasyonumuzu artıracak hem de üretkenliğimizi olumlu yönde etkileyecek olan 3 çayı önerisi ile sizlerle birlikteyiz.

Malumunuz ev ortamında işleri yürütmek, işyeri ortamında işleri yürütmekten bir tık daha zor olabiliyor. Bir taraftan işe odaklanmak, bir taraftan oluşabilecek sesleri duymamak için son derece iyi bir şekilde konsantre olmamız gerekir. Peki, bunu nasıl başaracağız ? Eminim ki ; hepinizin kendine göre birtakım yöntemleri vardır. Biz bu yöntemler dışında verimliliğiniz artırabilmenize yardımcı olacak bazı bitki çayı önerilerinde bulunmak istiyoruz.

Evde Çalışırken Verimliliğinizi Artıracak Bitki Çayları

Konsantrasyon Sorunu Yaşayanlar İçin Oolong Çayı

Şuan için nadir bilinen bir çay ile başlayalım. Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından üretilen Oolong Çayı, en bilinen özellikleri arasında çalışırken beyin fonskiyonlarının etkileşime girmesi yer almaktadır.

oolong çayı faydaları

Bunun yanı sıra konsantrasyon bozukluğu en aza indirme özelliğine de sahiptir. Oolong Çayının içerisinde bulunan kafein sayesinde enerjiyi artırıcı bir yanı da bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde çalışırken dikkatinizi en üst seviyede tutmaya yardımcı olur.

Yatıştırıcı Özelliğe Sahip Papatya Çayı

Damağımızda bıraktığı yumuşacık tadını ve kendine özgü aroması ile birçoğumuzun severek tükettiği çaylar arasında yer alır. Papatya çayı, başta uykusuzluk olmak üzere hem beden hem de ruhen yatıştrıcı ve sakinleştirici bir özelliğe sahiptir.

papatya çayının faydaları

Stresi azaltmaya da yardımcı olur. Yoğun, yorucu ve stresli bir günün ardından önce ılık bir duş ardından bir fincan papatya çayı, sizi gevşetip ve rahatlatacaktır.

Yoğun İş Temponuza Ayak Uyduracak Tarçınlı Çay

Son günlerde favori çaylarımızın arasında yer alan tarçınlı çaydan kısaca bahsetmek isteriz. Damağımızda bıraktığı yoğun odunsu aroması sayesinde favorilerimizin arasında yer alan bu çay, yoğun iş tempomuzda bize oldukça yardımcı oluyor. Beyin fonskiyonlarının yavaşlamasına engel olurken, bir taraftan da kan şekerini düzenlemeye de yardımcı olmakta.

tarçınlı çayın faydaları

Bunların yanı sıra tarçınlı çayın faydaları arasında şunları sayabiliriz. Kalp sağlığını korumaya yardımcı olur. Adet kramplarını azaltır. Vücuttaki iltihaplanmayı önler. Kilo kontrolünü sağlamaya yardımcı olur. Sağlığınız için yemenize içmenize özen gösteriyorsanız, mutfağınızda mutlaka tarçınlı çay bulundurmanızı öneririz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?