Eviniz İçin Kolay Yaz Dekorasyon Fikirleri

Selam ! Bugün evinizdeki her alan için birkaç kolay yaz dekorasyon fikri paylaşıyorum. İster oraya buraya hafif bir yaz dekoru dokunuşu eklemek, ister 2023 için tamamen yeni bir görünüm denemek isteyin, bu basit fikirler ve ipuçları, oturma odanıza, yatak odanıza, mutfağınıza, antrenize modern bir yaz görünümü ve hissi katmanıza yardımcı olacak.

Yaz ev dekorasyonunda genellikle modern sahil tarzı stili tercih etmeyi seviyoruz. Bu stilden yola çıkarak evimizin yazlık atmosferine sahil esintileri yansıtalım, istedik. Okyanusu, kumu ve gökyüzünü yansıtan bir renk şemasına bağlı kalarak: canlı beyazlar, nötr tonlar ve taze maviler – her şey bir mevsimden diğerine kolayca akar.

Sizlerin de iyi bildiği gibi kıyı stilinin pek çok versiyonu bulunmaktadır. Bu versiyonun içerisinde en çok fresh atmosferin hakim olduğu dingin ve huzur verici sahil evler revaçta.

Bununla birlikte, dokuma unsurlar, hafif ahşaplar, sepetler, doğal elyaf kilimler ve pamuk ve keten gibi kumaşlardan bakımı kolay kılıflar gibi şeyleri içeren herhangi bir sahil dekoru veya yazlık ev stili versiyonu, bu yaz dekorasyon fikirlerine mükemmel bir şekilde katkıda bulunur.

2023 Yaz Ev Dekorasyon Önerileri

– Çiçek ve Bitkiler ile Mekanınızı Canlandırın

Dış mekanın güzelliğini içeriye taşımak için taze çiçekler kullanmak, en sevdiğim yaz dekorasyon fikirlerinden biridir. Peki, çiçek ve bitki olarak neler tercih, etmeliyiz, diye soranlar için hemen birkaç küçük öneride bulunalım.

Yaşam alanlarınızın iç mekanlarına zarif bir dokunuş yapmak isterseniz, tercihinizi beyaz ortancalardan yana yapabilirsiniz. Diğer bir çiçek seçimi olarak beyaz orkideyi düşünebilirsiniz. Hem zarif, hem ince hem de bakımı oldukça kolaydır.

Taze çiçeğin yanı sıra tercihinizi isterseniz küçük saksı bitkilerden yana da kullanabilirsiniz. Mesela yeşil ve çiçekli bitkilerde mekana canlılık katmak için idealdir.

– Yaşam Stilinizi Yenilemenin Tam Zamanı !

Evinizi yaz için yenilemek, sehpalara, raflara, şömine dekoruna ve mutfak tezgahlarına küçük stil değişiklikleri yapmak kadar kolay olduğunu söyleyebiliriz. Mesela mutfak alanı ele alalım.

Lavabonun üzerine serilen yeni bir bulaşık bezi kadar basit bir şey bile mutfağa taze bir yaz dokunuşu katabilir. Örneğin; yaz renklerin yansıtıldığı yeni bir mutfak havlusu bile, mutfağınızın atmosferini değiştirmenize yardımcı olur. Yada mutfak dolaplarına veya dolap kulplarına yapacağınız küçük bir dokunuş bile mutfağın atmosferini değiştirecektir. Dekoratif mutfak aksesuarları, ayaklı kaselerde düşünebilirsiniz.

– Nevresimler Çiçek Açıyor

Daha sıcak aylar tamamen rahatlık demektir, bu nedenle beyaz nevresimlerle yatak odanıza hafif bir dokunuş katmanın tam zamanı.

Dilerseniz battaniyelerinizi, örtülerinizi ve yastıklarınızı daha hafif ve daha açık tonlu versiyonlarla değiştirerek görünümünüzü yenileyebilirsiniz.

Bir çoğumuz 4 mevsim beyaz nevresim kullanmayı tercih ediyoruz. Ama söz konusu ilkbahar yaz olunca biraz daha yatak odalarımızda bahar esintilerini yansıtan renkli çiçekli nevresim takımlarını tercih ediyoruz.

– Mobilyalara Küçük Bir Dokunuş

Evinizi yeni sezona hazırlamanın en kolay yollarından biri mobilyalarınızı yeniden düzenlemek olsa da bazen bu küçük değişikliğin ne kadar büyük bir fark yaratabileceğini unutmayın !!!

Bu konuda ne yapabilirim, diye düşünüyorsanız, şu önerileri hayatta geçirebilirsiniz. Mesela kendinize güzel bir kahve masası dizayn edebilirsiniz. Yeni bir salon takımı almak yerine elinizdeki salon takımını elden geçirebilirsiniz. Koltuk takımlarınızın kumaşını yenileyebilir. Dilerseniz yeni koltuk takımı örtüsü alabilirsiniz. Mevcut orta sehpa ve masanıza boya fırçasıyla stilinizi yansıtabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?