Fondötensiz Cilt Makyajı İçin 5 Öneri

Fondötensiz Cilt Makyajı

Sevgili hanımlar, bu sıcak yaz mevsiminde güzel cildinizin fondötenin yoğun katmanları ile bırakmak istemiyorsanız, birazdan önereceğimiz farklı alternatiflerden birini deneyebilirsiniz. Bir taraftan cildinizin nefes almasını sağlayacak, bir taraftan da cilt kusurlarınızı saklamaya yardımcı olacak fondötensiz cilt makyaj önerileri sizler için bir araya getirdik.

Makyajınıza Nemlendirici İle Başlayın

Makyaj güzelliğinin olmazsa olmazları arasında nemlendiriciler yer almakta. Makyaj başlamak için öncelikle cilt yapınıza uygun yaz mevsimine özel hafif formülü bir nemlendiriciyi yüzünüze sürün ve nemlendiricinin cildinize tamamen nüfuz etmesi için birkaç dakika bekleyin. Ardından cildinizi makyaja hazırlayacak olan sabitleyici bir sprey sıkarak hafif aynı zamanda kalıcı makyajınıza ilk adımı atmış olursunuz.

✔ Göz Altı Kapatıcı

Fondötene yer vermediğimiz bu makyajda göz altı kapatıcıları işimize çok yarayacak. Bu makyajda göz altı kapatıcısını şu şekilde kullanabilirsiniz. Yüzünüzde oluşan renk eşitsizliğini dengelemek için kullanabilirsiniz. Eğer cildinizde akne gibi bir sıkıntı var ise, buralara kapatmak için kullanabilirsiniz. Kaç üstüne ve göz pınarlarınıza sürebilirsiniz. Göz altı kapatıcısını cildinize mümkün oldukça az bir düzeyde uyguladığınız taktirde aynı zamanda cildinizde ihtiyaç duymadığınız alanları da temiz bıraktığınız taktirde makyajın maske etkisi olmadan son derece doğal bir görünüşe kavuşacaktır.

en iyi göz altı kapatıcısı maybelline new york

✔ Makyaj Bazları

Makyaj sırasında fondöteni sadece yüzünüzün daha canlı , cilt eşliği sağlamak veya bazı ufak tefek kusurları örtmek için kullanıyorsanız , fondöten yerine tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek makyaj bazlarını tercih edebilirsiniz.

en iyi makyaj bazı loreal paris

✔ Renk Düzenleyicileri

Solgun bir cildiniz mi var ? Yüzünüzde kızarıklıklar mı meydana gelmeye başladı ? Bazı ufak tefek cilt lekeleri canınızı mı sıkmaya başladı ? Bu tür sorunlarınız var ise renk düzenleyici kremlerinden yararlanabilirsiniz.

✔ Transparan Pudralar

Gün içerisinde cildinizin parlamasından veya istenmedik büyük gözenek görünümlerden rahatsız olmaya başladıysanız, transparan pudra en favori makyaj ürününüz olmaya başlayacaktır. Transparan pudra seçerken mümkün oldukça ince öğütülmüş bir ürün tercih edin. Eğer biraz daha kapatıcı ihtiyacınız var ise renk veren formüle sahip transparan pudra tercih edebilirsiniz.

en iyi transparan pudra new well

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?